188. Uniwersytet Johnsa Hopkinsa
188. Uniwersytet Johnsa Hopkinsa

188. Uniwersytet Johnsa Hopkinsa

Wrocław 5.2.2022

Cały blog jako eBook w formacie pdf.

Ten uniwersytet ma wielkie zasługi w organizacji Event 201 w październiku 2019, oraz w szerzeniu paniki związanej z plandemią. To właśnie tam w marcu 2020 stworzono mapę świata z zaznaczonymi na czerwono strefami śmierci covidowej:

Myślę, że nikogo nie zdziwi wykaz kilku ostatnich dotacji największej organizacji filantropijnej na świecie Bill & Melinda Gates Foundation:

Zdziwienie natomiast, powoduje ogłoszenie w styczniu b.r. wyników naukowych badań tego uniwersytetu. Są to tzw. studia meta – czyli przegląd 18.590 innych studiów naukowych związanych z tematem wpływu lockdown’ów na obniżenie śmiertelności związanej z pandemią.

Cytat z artykułu na ten temat w report24:

Wyniki podzielono na trzy grupy: badania wskaźnika restrykcyjności lockdownu, badania związane z kwarantanną, oraz badania szczegółowe. Analiza każdej z tych trzech grup potwierdza wniosek, że blokady miały niewielki lub żaden wpływ na śmiertelność COVID-19. W szczególności więcej badań dotyczących Indeksu Rygorystyczności pokazuje, że blokady w Europie i Stanach Zjednoczonych spowodowały średnio 0,2% zmniejszenie śmiertelności związanej z COVID-19. Kwarantanny były również nieskuteczne, zmniejszając śmiertelność COVID-19 średnio o 2,9 proc. Nawet konkretne badania szczegółowe (NPI – non-pharmaceutical intervention) nie znajdują żadnych szeroko zakrojonych dowodów na zauważalny wpływ na śmiertelność z powodu COVID-19.

W samej Polsce szacuje się, że w roku 2021 w wyniku zamknięcia służby zdrowia i gospodarki, straciło życie ponad 200 tysięcy osób. Gdyby to przeliczyć na cały świat otrzymalibyśmy ponad 47 milionów śmiertelnych ofiar lockdownów. Nie jest to jednak miarodajne, gdyż Europa, wprowadziła znacznie większe ograniczenia niż na przykład Afryka.

Następna faza wielkiego resetu się rozpoczęła.

Pandemia stanowi rzadkie, wąskie okno, okazję do zastanowienia się, zaplanowania i zresetowania naszego świata.

Autor artykułu Marek Wójcik

Dodaj komentarz