648. Nie drażnić rolników!
648. Nie drażnić rolników!

648. Nie drażnić rolników!

Wiedeń 28.1.2024

Cały blog jako bezpłatny eBook w formacie pdf.

Już niejeden polityk poparzył sobie na tym palce. Z rolnikami rzeczywiście nie warto zadzierać – nie tylko zresztą z rolnikami. Także inne grupy zawodowe przyłączają się licznie do trwających od trzech tygodni potężnych protestów w Niemczech oraz kilku innych krajach Europy. Według przeprowadzonych badań 80% niemieckiego społeczeństwa popiera ten słuszny protest.

W piątek tysiące demonstrantów zebrało się swoimi pojazdami, aby wziąć udział w kampanii zdjęć lotniczych na terenie festiwalu Deichbrand w Nordholz (dzielnica Cuxhaven). Z traktorami, samochodami, quadami, ładowarkami kołowymi i wózkami widłowymi utworzyli świecące serce w ciemności. Pośrodku uczestnicy z latarkami utworzyli literę „D”, która oznacza Niemcy. Źródło.

Oświetlone traktory i inne pojazdy utworzyły serce podczas demonstracji. Źródło.

Można także obejrzeć na YouTube film z tego wydarzenia, gdzie przedstawiono specjalnie na tę okazję skomponowany utwór w wykonaniu grupy United 4 zatytułowany Tu – teraz.

W Polsce protestujący rolnicy otrzymują wsparcie zagranicznych kolegów.

Źródło: Telegram 24.1.2024 r. 19:46.

We Francji rolnicy rozrzucają siano w restauracji McDonalda.

Źródło: Telegram 25.1.2024 r. 20:48.

FRANCJA – Wściekli rolnicy zaatakowali prefekturę Agen, używając jako broni 17 000 litrów gnojowicy. Agen to miasto (32 tysiące mieszkańców) w południowej Francji, w regionie Nowa Akwitania.

Źródło: Telegram 26.1.2024 r. 17:38.

Niełatwo jest dzisiaj piastować we Francji jakieś urzędowe funkcje – oprócz zarzutów łapownictwa, takiemu urzędnikowi narzuca się naukę walki z nie tylko własnym smrodem. Szkoda tylko, że takie akcje doskwierają urzędnikom niższego szczebla, którzy wykonują jedynie swoje biurokratyczne obowiązki.

Francuscy rolnicy pragną, by Macron o nich nie zapomniał. Pojawili się więc na plaży przed rezydencją prezydenta Francji.

Źródło: Telegram 26.1.2024 r. 18:26.

Były redaktor naczelny ARD (niemieckiej telewizji) Rainald Becker napisał na X, dawniej Twitter: „Jazda traktorem najwyraźniej ogłupia”.

Oto jest oficjalna odpowiedź rolników na żenujące wypowiedzi niektórych dziennikarzy i polityków w sprawie protestów rolniczych.

<Jeśli podoba Wam się to, co tutaj piszę, bardzo pomogłoby dalszemu rozpowszechnianiu tych artykułów, gdybyście je udostępniali Waszym znajomym na mediach społecznościowych.

Autor artykułu Marek Wójcik
Żeby pisać tutaj komentarze trzeba się zarejestrować. Chętnych proszę o krótkiego maila z informacją, kiedy mam otworzyć możliwość zarejestrowania. Ze względu na zmasowane ataki hakerskie zostałem zmuszony do zablokowania tej funkcji.
Mail: worldscam3@gmail.com

One comment

Dodaj komentarz