649. Swastyka na masce
649. Swastyka na masce

649. Swastyka na masce

Wiedeń 29.1.2024

Cały blog jako bezpłatny eBook w formacie pdf.

C.J. Hopkins – amerykański satyryk, żyjący od 20 lat w Berlinie, został uniewinniony od wyroku w pierwszej instancji. Sprawa dotyczyła dwóch wpisów na Twitterze w sierpniu 2022 roku, na których widać swastykę prześwitującą za maską. Wyrok sądu w Berlinie, od którego się odwoływał: 3.600 € lub 60 dni więzienia.

W opublikowanym dzisiaj artykule na blogu Fassadenkratzer (Zadrapania elewacji) – źródło – można przeczytać apel Hopkinsa z interesującą analizą sytuacji prawno-politycznej w Niemczech.

Bogowie mają dziwne poczucie humoru. W zeszłym tygodniu tysiące ludzi wyszło na ulice całych Niemiec, aby zaprotestować przeciwko faszyzmowi. Skandowali: „Nigdy więcej jest teraz!” Wiele z tych osób spędziło ostatnie trzy lata, 2020–2023, bezwarunkowo wykonując rozkazy, powtarzając oficjalną propagandę i demonizując każdego, kto ośmielił się kwestionować niekonstytucyjne i autorytarne działania rządu, kwestionując je podczas tzw. pandemii Covid.

W nazistowskich Niemczech swastyka była symbolem zgodności z oficjalną ideologią. W latach 2020–2022 maski pełniły funkcję symbolu zgodności z nową oficjalną ideologią.

To tylko mała próbka tego apelu – naprawdę warto przeczytać. Pokazuje, jak totalitarny jest system, do którego zmierzamy.

To jest droga do totalitaryzmu. Byliśmy już na tej drodze. Proszę, nie róbmy tego ponownie.

Nie odpowiadasz za programy, które otrzymałeś w dzieciństwie.
Jako dorosły jesteś w 100% odpowiedzialny za ich naprawienie.

<Jeśli podoba Wam się to, co tutaj piszę, bardzo pomogłoby dalszemu rozpowszechnianiu tych artykułów, gdybyście je udostępniali Waszym znajomym na mediach społecznościowych.

Autor artykułu Marek Wójcik
Żeby pisać tutaj komentarze trzeba się zarejestrować. Chętnych proszę o krótkiego maila z informacją, kiedy mam otworzyć możliwość zarejestrowania. Ze względu na zmasowane ataki hakerskie zostałem zmuszony do zablokowania tej funkcji.
Mail: worldscam3@gmail.com

Dodaj komentarz