602. Przesłanie bin Ladena
602. Przesłanie bin Ladena

602. Przesłanie bin Ladena

Ostrzeszów 19.11.2023

Cały blog jako bezpłatny eBook w formacie pdf.

W listopadzie 2002 roku, ponad rok po terrorystycznych zamachach specjalnych oddziałów armii USA na Manhattanie nazywanych przez media 9/11, w brytyjskim The Guardian pojawił się list Osamy bin Ladena, który wiele lat był dostępny dla wszystkich. Gdyby ktoś dzisiaj chciał się z nim zapoznać, nie znajdzie go już na oficjalnej platformie The Guardian. Cenzura zadziałała z dużym opóźnieniem, ponieważ późno pojawił się powód cenzury tego przesłania.

Zainteresowani mogą jednak przeczytać list Osamy bin Ladena do Ameryki także po polsku. Źródło po angielsku z internetowego archiwum.

To, za co jesteście wyróżnieni w historii ludzkości, to to, że użyliście swojej siły, aby zniszczyć ludzkość bardziej niż jakikolwiek inny naród w historii; nie po to, aby bronić zasad i wartości, ale aby spieszyć się z zabezpieczeniem swoich interesów i zysków. Wy, którzy zrzuciliście bombę nuklearną na Japonię, mimo że Japonia była gotowa negocjować zakończenie wojny. Ile aktów ucisku, tyranii i niesprawiedliwości dokonaliście, wzywając do wolności?

Jedyny fragment listu dotyczący prawdopodobnie zamachu na WTC z września 2001 zawiera się w tym pytaniu: Dlaczego zaatakowali nas w Nowym Jorku i Waszyngtonie? Tyle na temat udziału bin Ladena w tych zamachach dwoma „samolotami” na trzy wieżowce.

Osama bin Laden został w bestialski sposób zamordowany 2 maja 2011 roku w Pakistanie. Kto to zrobił? Jego dawni przyjaciele Amerykanie. Stał się niebezpieczny dla CIA – mógł zbyt dużo opowiedzieć światu.

<Jeśli podoba Wam się to, co tutaj piszę, bardzo pomogłoby dalszemu rozpowszechnianiu tych artykułów, gdybyście je udostępniali Waszym znajomym na mediach społecznościowych.

Autor artykułu Marek Wójcik
Mail: worldscam3@gmail.com

Dodaj komentarz