601. Tunel w Gazie
601. Tunel w Gazie

601. Tunel w Gazie

Ostrzeszów 18.11.2023

Cały blog jako bezpłatny eBook w formacie pdf.

Terroryzm – wymarzone dla wielu państw zjawisko – jest nie tylko wykorzystywane dla celów propagandy wojennej. To zjawisko zostało wykreowane przez państwa imperialne jak USA i Rosja. Także przez ich naśladowców. Izrael jest tego najlepszym przykładem. Bez terroryzmu nie byłoby polityki izraelskiej. Jak powietrza, potrzebuje Izrael terrorystów Hamasu do prowadzenia swoich wojen przeciwko Palestynie.

Zachodni Brzeg: Izraelskie wojsko zajęło szpital i aresztowało palestyńskich lekarzy. Źródło: Telegram 17.11.2023 r. 16:30.

Kilka dni temu media doniosły o wkroczeniu wojsk izraelskich do największego szpitala na terenie Gazy w Shifa. Dostali się tam przez tunel, który sami zbudowali. Tak to Izrael zbudował tunel, którego wykorzystał do zdobycia szpitala. Tego się z oficjalnych mediów nie dowiecie.

W 1983 roku, kiedy Izrael jeszcze rządził Gazą, zbudowali bezpieczną podziemną salę operacyjną i sieć tuneli pod szpitalem Shifa – co jest jednym z kilku powodów, dla których izraelskie źródła bezpieczeństwa są tak pewne, że główny bunkier dowodzenia Hamasu znajduje się w dużej betonowej piwnicy pod terenem budynku nr 2 szpitala, do której reporterom oczywiście nie wolno wchodzić. Napisał w roku 2014 Tablet Mag (źródło).

Dawniej umierało się na „polu chwały”, jako bojownik o lepszą przyszłość. Dzisiaj mamy tę przyszłość – niekoniecznie lepszą. Dzisiaj umiera się po to, by przekonać kogoś siedzącego przed telewizorem, jak niedobra jest ta przeciwna strona, natomiast nasza jest tą dobrą. Jeżeli ofiarą jest dziecko, tym lepiej – bardziej wstrząśnie to opinią publiczną. Tak są wykorzystywane nasze uczucia, dla wpajania nam nienawiści wobec całego narodu.

Izrael nie może powoływać się na artykuł 51 Karty Narodów Zjednoczonych w celu usprawiedliwienia swoich działań wojskowych, ponieważ Strefa Gazy jest obszarem okupowanym przez Izrael. Powiedziała we wtorek w stolicy Australii Canberze w National Press Club, Francesca Albanese specjalna sprawozdawczyni ONZ.

Źródło: Telegram 17.11.2023 r. 13:38.

<Jeśli podoba Wam się to, co tutaj piszę, bardzo pomogłoby dalszemu rozpowszechnianiu tych artykułów, gdybyście je udostępniali Waszym znajomym na mediach społecznościowych.

Autor artykułu Marek Wójcik
Mail: worldscam3@gmail.com

Dodaj komentarz