363. Geneza WEF Klausa Schwaba
363. Geneza WEF Klausa Schwaba

363. Geneza WEF Klausa Schwaba

Wrocław 28.12.2022

Cały blog jako eBook w formacie pdf.

Johnny Vedmore jest niezależnym dziennikarzem śledczym i muzykiem z Cardiff w Walii. 29 sierpnia 2022 r. opublikował interesujący artykuł na łamach Unlimited Hangout zatytułowany: Kontinuum Kissingera: nieautoryzowana historia programu Young Global Leaders WEF. Możecie też przeczytać ten artykuł w oryginale po angielsku.

Zachęcam do przeczytania tego artykułu. Dowiecie się z niego, że to nie Klaus Schwab wymyślił kuźnię światowych przywódców – Young Global Leaders. Aby zrozumieć, jak powstał i został zrealizowany sam pomysł, tworzenia “elity świata” nie wystarczy przeczytać moje siłą rzeczy okrojone streszczenie.

Program Młodych Globalnych Liderów Światowego Forum Ekonomicznego, rzekomy pomysł Klausa Schwaba, jest w rzeczywistości niemal dokładną repliką Międzynarodowego Seminarium Henry’ego Kissingera, które pierwotnie odbywało się na Harvardzie i było finansowane przez CIA. W tym artykule Johnny Vedmore bada osoby stojące za Międzynarodowym Seminarium Kissingera, kanały CIA, które sfinansowały program, oraz kluczową rolę Kissingera w tworzeniu samego programu Młodych Globalnych Liderów WEF.

W artykule znajdziecie dużo nieznanych szczegółów działalności CIA jak na przykład pierwsza próba przewrotu w Iranie w roku 1953 dokonana przez Kermita Roosvelta.

Zdjęcie z 1950 r. przedstawiające Kermita Roosevelta Jr, wnuka prezydenta USA Theodore’a Roosevelta i byłego urzędnika Centralnej Agencji Wywiadowczej, źródło:
National Security Archive, GWU

Film na Youtube w języku angielskim na ten temat. Można włączyć polskie napisy:

Magazyn Harvard Kennedy z lata 2009 zaczyna swój główny artykuł stwierdzeniem: „Dzięki absolwentom i nauczaniu Harvard Kennedy School odgrywa główną rolę w programie Forum Młodych Globalnych Liderów”, a autor, Steve Nadis, pisze: „W 2004 roku Klaus Schwab MC/MPA 1967, absolwent Harvardu Absolwent Kennedy School, który założył Światowe Forum Ekonomiczne (WEF), wygrał nagrodę w wysokości 1 miliona dolarów od Fundacji Dana Davida i próbował wymyślić najlepszy sposób wykorzystania tych pieniędzy. Schwab postanowił rozpocząć w ramach WEF program o nazwie Forum Młodych Globalnych Liderów (YGL), który, jak sama nazwa wskazuje, skupiałby nowe pokolenie liderów z całego świata i pozwalał im zająć się największymi problemami dnia ”. Co zdumiewające, Fundacja Dana Davida z siedzibą w Tel Awiwie, która przyznała Schwabowi 1 milion dolarów, który został bezpośrednio wykorzystany do stworzenia programu Young Global Leaders, miała jednego niezwykle znaczącego członka zarządu – Henriego A. Kissingera.

Jak już wspomniałem, mój artykuł jest zaledwie cząstką tego, co możecie przeczytać po polsku – pierwszy link na początku artykułu.

Nie warto marnować naszej energii na nienawiść wobec Klausa Schwaba, który jest zaledwie marionetką reprezentującą coś znacznie większego – Deep State (głębokie państwo) – ukrytą organizację międzynarodową, która ma rzeczywisty wpływ na to, co się właśnie dzieje. Klaus Schwab i tak dostanie za swoje, gdy padnie ta największa w historii ludzkości polityczna intryga. Ci naprawdę odpowiedzialni, chętnie rzucą nam kozła ofiarnego, by sami nie musieli ponosić odpowiedzialności za swoje zbrodnie. Tak zawsze było i z pewnością będzie.

Autor artykułu Marek Wójcik

Dodaj komentarz