487. Przerwany koncert
487. Przerwany koncert

487. Przerwany koncert

Wiedeń 31.5.2023

Cały blog jako bezpłatny eBook w formacie pdf.

George Roger Waters światowej sławy muzyk, współzałożyciel zespołu Pink Floyd (1965 – 1985). Zasłynął jako zwolennik pokoju nie tylko jako artysta, ale także w związku z jego zaangażowaniem politycznym przeciwko totalitaryzmowi. W swoim wystąpieniu na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa ONZ, 8 marca 2023 roku powiedział, że uważa, że ​​rosyjska operacja na Ukrainie została sprowokowana i potępił prowokatorów. Wezwał także Bidena, Putina i Zełenskiego do uzgodnienia zawieszenia broni i zmiany kursu. W ubiegłym roku jego nazwisko trafiło na ukraińską listę śmierci.

Mainstreamowa propaganda wzięła go sobie na cel, ogłaszając wręcz absurdalne zarzuty, że jest zwolennikiem nazizmu. Dowodem dla nich jest skórzana kurtka, którą miał na sobie grając rolę w wyranżerowanym przez niego epizodzie teatralnym granego podczas jego koncertu.

W niedzielę odbył się we Frankfurcie koncert, na którym oprócz świetnej muzyki przedstawił krótko swoje stanowisko wobec bezpodstawnej kampanii oszczerstw.

Jego bardzo emocjonalną mowę możecie obejrzeć na poniższym filmie:

Roger Waters na koncercie we frankfurckiej Festhalle 28.5.2023 r.

Roger Waters należy do nielicznych artystów, którzy mają odwagę walczyć o lepszy świat wbrew tym, którzy woleliby mieć ten gorszy. Jego wyjątkowy dorobek artystyczny wystarczyłby mu z pewnością do życia w dostatku przy jednoczesnym uznaniu fanów, do których i ja należę.

Trzeba mieć dużo wiary w siebie, aby przetrwać lawinę nienawiści, wyzwisk połączoną ze sfabrykowanymi zarzutami. Tak wykańcza się porządnych i wartościowych ludzi. Szczególnie wrażliwi artyści, są podatni na takie ataki. Może wystarczy przykleić na czoło karteczkę z napisem: „nie jestem nazistą”? Metoda z pewnością nie jest dobra, ale znacie jakąś lepszą, dzięki której można przywrócić dobre imię utracone w takiej nieuczciwej nagonce?

Autor artykułu Marek Wójcik

Dodaj komentarz