486. Henry Kissinger – szara eminencja globalistów
486. Henry Kissinger – szara eminencja globalistów

486. Henry Kissinger – szara eminencja globalistów

Wiedeń 30.05.2023

Cały blog jako bezpłatny eBook w formacie pdf.

Henry Kissinger, znana postać na międzynarodowej scenie politycznej, 27 maja 2023 roku obchodził swoje setne urodziny. Jest laureatem Pokojowej Nagrody Nobla i byłym sekretarzem stanu USA. Kim tak naprawdę jest Kissinger? Czy miał decydujący wpływ na losy światowej polityki? Źródło.

Jego prawdziwe nazwisko brzmi: Heinz Alfred Kissinger. W roku 1938 miał 15 lat, kiedy wraz ze swoją żydowską rodziną udało mu się uciec z Niemiec przez Anglię do Stanów Zjednoczonych. W roku 1956 w wieku 33 lat został członkiem CFR – Council on Foreign Relations (po polsku Rada Stosunków Zagranicznych) najbardziej wpływowej prywatnej instytucji w Ameryce i świecie zachodnim – jak to w roku 1975 określił niemiecki Der Spiegel. Ta prywatna organizacja (CFR) ma duży wpływ na politykę USA. CFR to organizacja, która od stu lat opracowuje polityczne idee i strategie oraz znalazła sposoby wprowadzania ich do polityki.

Klaus Schwab – założyciel Światowego Forum Ekonomicznego (WEF) – traktuje Henry’ego Kissingera, jako swojego mentora. Kissinger był pomysłodawcą kuźni globalistycznych talentów Young Global Leaders, która daje im możliwość wpływania na większość rządów na świecie. WEF z siedzibą w Davos/Szwajcaria, jest traktowane jako europejska organizacja globalistów. W rzeczywistości została stworzona przez Amerykanów w celu kontroli krajów europejskich. W międzyczasie stała się ważnym narzędziem rządu światowego – Deep State.

Jako jeden z głównych ideologów globalizmu, Kissinger zaskakuje swoją postawą przeciwko wojnie na Ukrainie. Twierdzi zgodnie z prawdą, że bezpośrednią przyczyną tej wojny było zaproszenie Ukrainy do NATO. Głównym powodem tej wojny było zastąpienie strachu przed wirusem, innym strachem. Tworzenie rządu światowego – głównego celu globalistów – jest nierozłącznie związane z manipulowaniem opinią publiczną, a to możliwe jest głównie, gdy ta publiczność jest permanentnie zastraszana. Henry Kissinger twierdzi, że od piętnastu lat przynajmniej raz w roku spotyka się z Putinem. Skoro doradzał prezydentowi George W. Bushowi w sprawie wojny w Iraku, musi zdawać sobie sprawę z tego, kto zasłużył bardziej na proces przed międzynarodowym Trybunałem w Hadze.

Autor artykułu Marek Wójcik

Dodaj komentarz