382. Czyżbym to ja był mordercą?
382. Czyżbym to ja był mordercą?

382. Czyżbym to ja był mordercą?

Wrocław 27.1.2023

Cały blog jako eBook w formacie pdf.

Pewnie zdziwi Was ten tytuł. Pochodzi ze starego dowcipu, który słyszałem w latach 70. ubiegłego wieku.

Anglia, w pociągu jedzie w przedziale trzech dżentelmenów. Nie byli sobie przedstawieni, więc nie rozmawiają ze sobą. Pociąg wjeżdża w tunel. W przedziale robi się ciemno. Gdy wyjeżdżają z tunelu, okazuje się, że jeden z dżentelmenów ma wbity sztylet w okolicy serca. Dwaj pozostali dżentelmeni patrzą podejrzliwie na siebie nawzajem. Przecież ten drugi musi być mordercą. Skoro nie byli sobie przedstawieni, jadą dalej i nie rozmawiają ze sobą. Następny tunel i następny dżentelmen ma sztylet wbity w serce. Ten trzeci, który przeżył woła głośno: O Boże, czyżbym to ja był mordercą!

Dowcip może trochę zbyt abstrakcyjny, przyszedł mi na myśl, gdy przeczytałem, że Elon Musk jest tak naprawę globalistą, gdyż popiera transhumanizm. Tak, on nie tylko popiera transhumanizm, ale wręcz zarabia na technologii neuralink. Zbyt często używałem w moim blogu przykładu noża, który może służyć do zabijania ludzi, ale także do krojenia potraw w kuchni. To nie narzędzia są groźne. Groźne są intencje ludzi używających te narzędzia. Wystarczy posłuchać, co Elon Musk na ten temat mówi, zamiast zarzucać mu zbrodnicze intencje. Transhumanizm mógłby być użyty także dla dobra ludzkości. Endoproteza – sztuczne biodro – jest także rodzajem transhumanizmu.

Transhumanizm rozumiany jako chora ideologia w wykonaniu Yuvala Noah Harrari, jest jednostronnym spojrzeniem na problem.
Takie choroby jak pląsawica (Chorea Huntington), czy choroba Parkinsona, a także demencja mają spore szanse być pokonane dzięki połączeniu neurologii i nowoczesnych technologii.

Można zarzucać Muskowi wiele i jest to prawo każdego z nas, trzeba jednak uznać, że w przeciwieństwie do szefa Amazon Jeffa Bezosa, nie pełni funkcji bossa w firmach, których jest właścicielem. Liczy się ze zdaniem swoich podwładnych. Krytykując wszystkich, którzy mogliby w tajemnicy wspierać zbrodniarzy z Davos, możemy dojść do wniosku, że także my jesteśmy do nich podobni. Kto z nas zdecydowanie sprzeciwia się płaceniem kartami płatniczymi zamiast gotówką? Kto organizuje lub przynajmniej uczestniczy w protestach przeciwko powolnej likwidacji dotychczasowych struktur demokratycznych? Stąd tytuł tego artykułu.

Jak długo Elon Musk publikuje pliki Twittera obnażające cenzurę, będzie on dla mnie wzorem odważnego działania. Mogę się z nim w innych kwestiach nie zgadzać, ale na tym polega piękno naszego świata, że mamy odmienne zdanie i nie musimy być z tego powodu wrogami.

Miałem poważne skutki uboczne po otrzymaniu drugiego zastrzyku przypominającego. Przez kilka dni czułem się tak, jakbym umierał. Mam nadzieję, że nie będzie trwałych uszkodzeń, ale nie wiem. Źródło: Telegram 21.1.2023 r. 23:56

Jeśli ktoś z Was uważa, że Elon Musk wspiera Klausa Schwaba, niech zobaczy, jak ten ostatni reaguje na niezależne media.

Klaus Schwab odrzuca interview z japońską dziennikarką niezależnych mediów. Źródło Telegram 20.1.2023 r. 10:14.

Jesteście w stanie uwierzyć, że ta kreatura jest w stanie dopuścić jakąkolwiek krytykę?

.

Autor artykułu Marek Wójcik

Dodaj komentarz