76. Czy wirusologia to nauka?
76. Czy wirusologia to nauka?

76. Czy wirusologia to nauka?

Wiedeń 9.4.2021

Cały blog jako eBook w formacie pdf.

“Pytanie to w tytule, postawione tak śmiało

choćby z największym bólem rozwiązać by należało”.

Pozwólcie, że rozpocznę cytatem z wiersza Dlaczego ogórek nie śpiewa? naszego wspaniałego poety Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.

Tak więc odpowiem bez bólu na to pytanie:

Nie – wirusologia nie jest nauką.

Już słyszę ten okrzyk oburzonych przedstawicieli tego zawodu. Przykro mi dziewczynki i chłopcy – nie jesteście naukowcami. Nie spełniacie, a raczej wirusologia nie spełnia podstawowych warunków, by zaliczyć ją do – ostatnio coraz mniej – szacownego grona nauki.

Ale skoro już do was przemawiam drodzy wirusolodzy, podpowiem jak możecie bez większego wysiłku zarobić milion euro? To nie żart – prima aprilis mamy już dawno za nami. Pisałem w rozdziale Gdzie jest ten wirus? o kwocie 225 tysięcy euro dla pierwszej osoby, która przedstawi naukowo udokumentowaną izolację wirusa korony. Otóż w związku z tym, że nikt się nie zgłosił podwyższono tę nagrodę do miliona euro. Strona jest co prawda w języku niemieckim, ale jeżeli na sprytnego wirusologa czeka zdeponowane milion euro, to taki drobiazg nie powinien stanowić problemu.

(Wiedeń 27.4.2021 Aktualnie kwota nagrody wynosi 1,5 miliona euro).

No tak, ale to wcale nie uzasadnia mojej odpowiedzi na tytułowe pytanie. Myślę jednak, że ten materialny argument przekona każdego sceptyka. To prawda, jeszcze nie poznaliście argumentów potwierdzających nienaukowe postępowanie w wirusologii.

Natrafiłem na niemiecką stronę Trzy czerwone karty dla korony. Na tej stronie mobilizuje się Niemców by wysyłali listy do urzędów sanitarnych, gdzie udokumentowany jest brak naukowych dowodów dla działań wprowadzanych w życie dla zwalczenia korony. W Polsce nie ma jeszcze takiej inicjatywy, przynajmniej ja o niej nie słyszałem, ale skoro właśnie tym najniższym urzędnikom grożą największe kary za udział w unicestwianiu narodu, może się to okazać skuteczną bronią przeciwko samowoli skorumpowanych władz.

Przetłumaczyłem na polski dokument z tej strony, gdzie przedstawiono siedem faktów świadczących o nienaukowym podejściu w wirusologii.

Autor artykułu: Marek Wójcik

Dodaj komentarz