321. Francuski generał
321. Francuski generał

321. Francuski generał

Wrocław 22.9.2022

Cały blog jako eBook w formacie pdf.

[27.9.2022] Przerwa w moim blogu, za którą przepraszam, wynikła z przyczyn prywatnych. W październiku pojawią się następne artykuły.

Zdziwiło mnie, że właśnie przedstawiciel profesji, której zadaniem jest zabijanie ludzi, potrafi z empatią pisać o tragedii dzisiejszych mieszkańców Ziemi. Jest on generałem w armii francuskiej i napisał hołd dla nieszczepionych tego świata.

Czy nie dosyć już obrażania, obrzucania epitetami w rodzaju foliarz, covidiota (w niektórych krajach np. w Niemczech nazywano covidiotami przeciwników restrykcji covidowych, chociaż to określenie można użyć także w stosunku do strony przeciwnej), czy teoretyk spisku? Doszło do tego, że te obelgi brzmią dzisiaj jak komplementy, gdyż trudno będzie znaleźć opinię, która jeszcze niedawno była publicznie nazywana teorią spisku, a która okazała się prawdą.

Przetłumaczyłem dla Was z języka francuskiego to przesłanie:

Przesłanie generała Christiana Blanchona oddającego hołd niezaszczepionym 10 września 2022

Są wśród nas, wydają się być normalnymi ludźmi, ale to super bohaterzy. Nawet gdybym był w pełni zaszczepiony, podziwiałbym nieszczepionych za to, że wytrzymali największą presję, z jaką kiedykolwiek się spotkałem, w tym ze strony małżonków, rodziców, dzieci, przyjaciół, kolegów i lekarzy. Ludzie, którzy byli wierni własnym zasadom, okazali taką odwagę i zdolność do krytycznej oceny, niewątpliwie ucieleśniają to, co najlepsze w człowieczeństwie.

Można ich znaleźć wszędzie, niezależnie od wieku, poziomu wykształcenia, krajów i opinii. Są oni szczególnego rodzaju; to żołnierze, których każda armia światła pragnie mieć w swoich szeregach. Są rodzicami, których każde dziecko pragnie mieć i dziećmi, o których marzy każdy rodzic. Są istotami powyżej średniej swoich społeczeństw, są esencją narodów, które zbudowały wszystkie kultury i podbiły horyzonty. Zrobili to, czego inni nie potrafili zrobić, byli drzewem, które oparło się huraganowi obelg, dyskryminacji i wykluczenia społecznego. I zrobili to, chociaż myśleli, że są sami i wierzyli, że są sami. Wykluczeni ze świątecznych stołów swoich rodzin, nigdy nie widzieli czegoś tak okrutnego. Stracili pracę, pozwolili, by ich kariery upadły, nie mieli więcej pieniędzy… ale nie obchodziło ich to. Cierpieli niezmierzoną dyskryminację, donosy, zdrady i upokorzenia… ale kontynuowali.

Nigdy wcześniej w historii ludzkości nie było takiego odzewu, teraz wiemy, kim są przeciwnicy zła na planecie Ziemia. Kobiety, mężczyźni, starzy, młodzi, bogaci, biedni, wszystkich ras i wszystkich religii, nieszczepieni, wybrańcy niewidzialnej arki, jedyni, którym udało się stawić opór, gdy wszystko się rozpadło. To ty zdałeś niewyobrażalny test, którego nie mogło przejść wielu najtwardszych marynarzy, komandosów, zielonych beretów, astronautów i geniuszy. Jesteś zrobiony z najwspanialszego materiału, jesteś jednym z tych bohaterów urodzonych wśród zwykłych ludzi, którzy świecą w ciemności.

Christian Blanchon, generał armii francuskiej.

Zdjęcie ze strony: http://www.politique-actu.com link powyżej.

Nie jest moim celem dzielenie ludzi na zaszczepionych i tych, którzy oparli się temu szaleństwu. Znam dużo osób, którzy po jednej, czy dwóch dawkach preparatu postanowili więcej tego nie brać. Również ci są godni pochwały. Przecież znacznie trudniej jest przyznać się przed samym sobą, że popełniło się błąd, niż tkwić uparcie po jednoznacznie fałszywej stronie i jak struś chować głowę w piasek przed nieubłaganymi faktami.

Ja także nie poddałem się tej presji, ale jako emeryt było mi dużo łatwiej niż tym, którzy z tego powodu ryzykowali swoją egzystencję. Także z powodu, że nie jestem uzależniony od pracodawcy, czy zleceniodawcy, ani razu nie robiłem sobie testu na tę coraz mniej modną, wymyśloną chorobę. Dla mnie Covid 19 to kolejna odmiana grypy. Grypa bywa także niebezpieczna. Natomiast test był i nadal jest głównym wsparciem dla tej wymyślonej pandemii.

Staram się ukrywać uśmiech, gdy słyszę, jak ktoś ciężko przeszedł covida. Nie dlatego, żebym nie wierzył w cierpienia tych osób, dlatego, że nazwę tej choroby przyporządkowano na podstawie całkowicie błędnego testu, który z diagnozą lekarską nie ma nic wspólnego.

Autor artykułu Marek Wójcik

Dodaj komentarz