322. Kto tu zwariował?
322. Kto tu zwariował?

322. Kto tu zwariował?

Wiedeń 8.10.2022

Cały blog jako eBook w formacie pdf.

Dzisiaj około 6-tej rano czasu lokalnego nastąpił zamach na most Krymski łączący półwysep Krym ze stałym lądem.

Według doniesień medialnych na moście wysadzona została ciężarówka. Wybuch był tak silny, że na równoległej linii mostu kolejowego, zapaliły się cysterny z paliwem. Most znajduje się na terytorium kontrolowanym przez Rosję.

Biuro prezydenta Zełenskiego wypowiedziało się w sprawie wybuchu mostu na Krymie: To dopiero początek! Michaił Podolak, doradca kierownika biura Władimira Zełenskiego, powiedział po incydencie z mostem krymskim, że to „tylko początek”. Na swojej stronie na Twitterze napisał: „Krym, most, początek. Wszystko, co nielegalne, musi zostać zniszczone, musi zostać zwrócone Ukrainie, wszystko, co jest okupacją rosyjską, musi zostać zniszczone”. Źródło Telegram 8.10.2022 r 10:39

Wczoraj, prezydent Ukrainy zażądał od NATO “uderzenia prewencyjnego” przeciwko Rosji.

Zewnętrzny przejaw operacji bąbelkowej…

Atak na obie linie Nord Straem został po prostu spartaczony, skoro “Gazprom potwierdza, że ciśnienie ustabilizowało się, a przecieki ustały w rurociągach Nord Stream” – oświadczenie Gazpromu opublikowane (w języku angielskim) na tureckiej platformie Anadolu Agency.

Jest takie jedno państwo na świecie bardzo zainteresowane uniemożliwieniem używania tych gazociągów, gdyż chce sprzedawać znacznie drożej własny gaz. Państwo posiadające odpowiednie środki techniczne i organizacyjne by dokonać takiego sabotażu. I nie jest to Rosja. Ta ostatnia ma do dyspozycji zawór otwierający i zamykający przepływ gazu przez te rurociągi, więc po co miałaby ponosić ryzyko takich kryminalnych posunięć? Jest zainteresowana w sprzedaży gazu także do Europy. Natomiast ci, którzy dokonali tego aktu terroru są przyparci do muru. Blisko 80 lat dominacji nad sporą częścią świata, dominacji zarówno ekonomicznej jak i militarnej spowodowało, że w momencie zagrożenia utraty tej hegemonii stosują środki, którymi od dawna już dysponują.

Poruszę dzisiaj jeszcze trzeci temat ostrzeliwania przez Rosjan zdobytej przez nich Zaporoskiej Elektrowni Atomowej. Tak więc mamy sytuację, w której Rosjanie opanowali ten obiekt, pozostawili na jego terenie wojskowych i sami do tego zakładu strzelają. Ta sama platforma tydzień wcześniej napisała, że Rosjanie przełączają dostawy prądu z tej elektrowni na Krym.

Nie na temat, ale zabawna wersja lądowania na Księżycu:

Autor artykułu Marek Wójcik

2 Comments

Dodaj komentarz