174. Wywiad.
174. Wywiad.

174. Wywiad.

Wiedeń 12.1.2022

Cały blog jako eBook w formacie pdf.

Amerykański komentator sportowy Joe Rogan, znany w USA moderator reality show Nieustraszeni (Fear Factor), jest w chwili obecnej najbardziej popularnym publicystą w Stanach Zjednoczonych. W trzecim kwartale ubiegłego roku jego popularność w USA była bezsprzeczna:

20 grudnia przeprowadził wywiad z doktorem Robertem Malone – twórcą obecnie powszechnie stosowanej technologii genetycznej mRNA. Doktor Malone od wielu miesięcy wypowiada się przeciwko masowemu stosowaniu tej technologii w tzw. szczepionkach. Wywiad w języku angielskim trwa ponad trzy godziny. Obejrzało go dotychczas ponad 40 milionów ludzi.

Wkrótce po publikacji ruszyła znana już nam dobrze akcja cenzury. Wszystkie filmy z Robertem Malonem i zostały skasowane na YouTube, Facebook i innych podległych BigTech platformach. Ruszyła kampania oszczerstw, tak często obserwowana w dzisiejszych czasach “wolności słowa”.

Dla znających język angielski polecam poświęcić czas, by zrozumieć sytuację, w jakiej znalazł się nasz świat.

Dla tych, którzy preferują słowo pisane, proponuję tekst wywiadu po angielsku i po polsku. Tłumaczenie na język polski zostało zrobione przy pomocy naszego “przyjaciela” tłumacza Google – pewnie dlatego nie jest całkiem poprawne. Pierwsze kilka stron próbowałem korygować, ale cały tekst to jednak zbyt wiele…

Autor artykułu Marek Wójcik

2 Comments

Dodaj komentarz