173. Ubezpieczenie na życie
173. Ubezpieczenie na życie

173. Ubezpieczenie na życie

Wiedeń 11.1.2022

Cały blog jako eBook w formacie pdf.

We Francji zmarł po szczepieniu bardzo zamożny dziadek, paryskiego przedsiębiorcy z Wersalu, z polisą na życie. Polisa była wystawiona na dzieci i wnuków. Firma ubezpieczeniowa odmówiła wypłaty kilku milionów euro. Sąd podtrzymał decyzję firmy ubezpieczeniowej.

Informację na ten temat znalazłem w jednym z wpisów w blogu ns2017 w języku francuskim.

Sąd podtrzymuje kwalifikację ubezpieczyciela uznając, że przystąpienie do eksperymentu fazy trzeciej, w przypadku którego brakuje dowodów na nieszkodliwość – jest samobójstwem. Z uwagi na zapowiedziane skutki uboczne, wśród których także śmierć jest dobrowolnie podjętym ryzykiem, taki przypadek nie może być objęty umową ubezpieczenia na życie i prawnie przyjmuje się takie działania jako samobójstwo. Rodzina odwołała się. Jednak obrona ubezpieczyciela została przez sąd uznana jako uzasadniona i zgodna z umową.

Świadome podejmowanie śmiertelnego ryzyka jest prawnie uznawanym samobójstwem. Klient został powiadomiony i zgodził się dobrowolnie podjąć ryzyko śmierci, nie będąc do tego zobowiązanym lub zmuszonym… Dlatego śmierć po szczepieniu jest uważana przez sądy za samobójstwo! Ubezpieczyciel również nie zwróci składek ubezpieczeniowych, ponieważ ryzyko śmierci po przyjęciu szczepionki wyklucza późniejsze unieważnienie umowy przez stronę klienta. Oczywiście ta informacja jest wielokrotnie przekazywana we wszystkich mediach. A może nie?

Autor artykułu Marek Wójcik

2 Comments

  1. Zgadzam się, temat jest poważny. Na ten temat wypowiadają się polscy prawnicy np. tutaj:
   https://legaartis.pl/blog/2021/05/21/w-razie-smierci-twoja-rodzina-nie-dostanie-odszkodowania-szczepienia-na-covid-19-nieobjete-ubezpieczeniami/
   Cytat:
   “Należy w tym miejscu stwierdzić iż każda osoba, poddająca się szczepieniu, wyraża na nie zgodę w formie pisemnego oświadczenia, które znajduje się w ankiecie kwalifikacyjnej do szczepienia. Z treści tego oświadczenia wynika jednoznacznie iż każda taka osoba jest świadoma swojego działania i brania udziału w eksperymencie medycznym produktu chemicznego w fazie badań i realności powikłań po jego przyjęciu co powoduje że ubezpieczyciel posiada prawo do stwierdzenia wykluczenia o jakim pisaliśmy wcześniej.
   Zatem brak wypłaty świadczeń osobom uposażonym po śmierci delikwenta jaki uwierzył że rząd pragnie otoczyć go ochroną przed śmiertelną chorobą będzie w pełni zgodne z prawem”.

Dodaj komentarz