540. Upadek mediów mainstreamowych
540. Upadek mediów mainstreamowych

540. Upadek mediów mainstreamowych

Wrocław 28.8.2023

Cały blog jako bezpłatny eBook w formacie pdf.

Kampania wyborcza na prezydenta USA w 2024 roku dawno już się rozpoczęła i na brak wydarzeń z nią związanych nie możemy narzekać. Deep State opanowała amerykańskie służby oraz dużą część jurysdykcji, dlatego używa ich w walce przeciwko Trumpowi i jego ruchowi MAGA (Make America Great Again – zróbmy ponownie Amerykę wielką). Oskarżenia natury kryminalnej, jak dotychczas były skutecznym sposobem niszczenia przeciwników politycznych, tym razem nie działają. Wręcz przeciwnie, po każdym aresztowaniu byłego prezydenta, a były już cztery, liczba jego zwolenników wyraźnie się powiększa.

Osobista notatka prezydenta Donalda J. Trumpa na Twitterze (X):

Zdjęcie policyjne – 24 sierpień 2023 r.
Ingerencja w wybory.
NIGDY SIĘ NIE PODDAWAJ!

Źródło. 252 miliony wyświetleń

W ubiegłym tygodniu amerykański mainstreamowy FoxNews zorganizował debatę kandydatów z partii republikańskiej do wyborów na prezydenta USA. Wyborów planowanych na jesień 2024 r. Debata odbyła się bez udziału Trumpa. Wolał w tym samym czasie udzielić wywiadu na X (dawniej Twitter) popularnemu, byłemu pracownikowi FoxNews Tuckerowi Carlsonowi. Debatę na FoxNews obejrzało około 5 milionów osób, natomiast wywiad z Trumpem miał dotychczas (licząc jedynie wyświetlenia bezpośrednio na koncie Tuckera Carlsona) 261,5 miliona wyświetleń.

Media na całym świecie odczuwają dotkliwie utratę zaufania. W USA drastycznie spada oglądalność TV, sprzedaż gazet oraz zasięgi mainstreamowych platform. Jest to efekt upadku jakości pracy dziennikarskiej. Tych naprawdę dobrych żurnalistów od dawna się już nie publikuje. Na pewno nie na CNN, New York Times i powtarzających bezmyślnie ten kłamliwy bełkot innych śmieciowych producentów informacji rodem z wytwórni bajek „opiniotwórczych”.

Jeśli podoba Wam się to, co tutaj piszę, bardzo pomogłoby dalszemu rozpowszechnianiu tych artykułów, gdybyście je udostępniali Waszym znajomym na mediach społecznościowych.

Autor artykułu Marek Wójcik

Dodaj komentarz