539. Wybory niedobre dla demokracji
539. Wybory niedobre dla demokracji

539. Wybory niedobre dla demokracji

Wrocław 26.8.2023

Cały blog jako bezpłatny eBook w formacie pdf.

Wybory są złe dla demokracji (źródło) – taki był początkowy tytuł opublikowanego w poniedziałek artykułu w The New York Times. Autorem artykułu jest profesor Adam Grant (źródło). Tak przynajmniej określa tego pana Klaus Schwab na stronach WEF (Światowe Forum Ekonomiczne w Davos).

Tytuł artykułu zamieniono na: „Najgorsi ludzie ubiegają się o urząd. Nadszedł czas na lepszą drogę”. Trudno zaprzeczyć tej opinii o aktualnych rządach w krajach upadającego na znaczeniu Zachodu.

Można zadać tu pytanie: kto przez 30 lat przygotowywał i doprowadził do władzy te miernoty? Skąd się wzięli Angela Merkel, Tony Blair, Justin Trudeau, Emmanuel Macron, czy Aleksander Kwaśniewski? Odpowiedź jest tylko jedna – to są wykreowane w Davos w ramach Young Global Leaders posłuszne globalistom marionetki.

Symbol naszych czasów – mechanizm sterowania politykami.

Najbardziej niebezpieczne cechy lidera to to, co psychologowie nazywają ciemną triadą cech osobowości: narcyzm, makiawelizm i psychopatia. Cechą wspólną tych cech jest chęć wykorzystywania innych dla osobistych korzyści. Osoby o cechach ciemnej triady są zazwyczaj bardziej ambitne politycznie – przyciąga ich władza sama w sobie. Jednak często ulegamy ich urokowi.

Pan profesor Grant propaguje w swoim artykule ideę losowania przyszłych przywódców. Czyżby opanowali już do końca techniki manipulacji maszynami losującymi?

Loteria dałaby uczciwe szanse osobom, które nie są wystarczająco wysokie lub nie są wystarczająco męskie, aby wygrać. Otworzyłoby to również drzwi ludziom, którzy nie mają dostępu do Internetu lub nie są wystarczająco bogaci, aby kandydować.

Już dzisiaj w większości krajów o przydzieleniu sędziego do sprawy, decyduje losowanie. Naturalnie, że to lepszy pomysł, niż wpływ na nominację osób do kierowania procesem karnym przez partie polityczne.

A może jest to sposób pana profesora z Davos, na eliminację najbardziej popularnego kandydata na prezydenta USA?

Aktualne prognozy prawyborów partii republikanów w USA z 25.8.2023 r. Źródło.

Nasze czasy stworzyły takie filozoficzne perełki jak:

  • Lockdown, kwarantanna, szczepionka i maska dla wolności;
  • Pandemia choroby bezobjawowej;
  • Broń dostarczana nazistom dla pokoju;
  • Cenzura dla obrony demokracji:
  • Niszczenie środowiska przez nieekologiczną produkcję wiatraków i aut elektrycznych, dla ratowania naturalnego środowiska:
  • Wybory największym wrogiem dla demokracji.
Różne oblicza prawdy.

Jeśli podoba Wam się to, co tutaj piszę, bardzo pomogłoby dalszemu rozpowszechnianiu tych artykułów, gdybyście je udostępniali Waszym znajomym na mediach społecznościowych.

Autor artykułu Marek Wójcik

Dodaj komentarz