516. Medycyna również zabija
516. Medycyna również zabija

516. Medycyna również zabija

Wrocław 23.7.2023

Cały blog jako bezpłatny eBook w formacie pdf.

Z lektury fascynującej książki „Mit chorób nieuleczalnych i wielki biznes”, której autorem jest Jacek Safuta, uzyskałem wiele cennych i dobrze udokumentowanych informacji. Wszystkie linki z tego artykułu pochodzą z tej książki. Nie będę tutaj streszczał tej naprawdę dobrej i przystępnej książki napisanej dla tych, którzy chcą zachować lub odzyskać i zachować zdrowie. Pozwala zrozumieć jakie mechanizmy spowodowały, że mimo olbrzymich postępów medycyny, coraz więcej ludzi jest chorych.

Okładka książki.

W tym artykule zamierzam podjąć temat: w jaki sposób medycyny szkolna współtworzy i utrzymuje coraz więcej chorych. Nie zamierzam nikogo namawiać, by rezygnował z pomocy służby zdrowia – tę decyzję może podjąć każdy z nas, bez niczyjej pomocy. Przedstawię tu jedynie interesujące opracowania naukowe dotyczące tego aspektu.

Istnieje strona internetowa pokazująca na bieżąco statystyki przypadków śmierci spowodowanych przez medycynę od początku 21. wieku. Źródło w języku angielskim. Wojna chemiczna Wielkiej Pharmy przeciwko ludzkości przyćmiewa liczbę ofiar zabitych przez wszystkie wojny światowe i akty terroryzmu łącznie… Cytat z podanej właśnie strony.

Interesującym przykładem wskazującym na wpływ medycyna akademickiej na śmiertelność dał dwumiesięczny strajk lekarzy w Izraelu. Źródło w języku angielskim. Jest to historia z roku 2000 – niemniej jednak pokazuje dobroczynny wpływ dla większości pacjentów polegający na przymusowym unikaniu odwiedzin u deweloperów legalnych trucizn zwanych bezpodstawnie „lekarstwami”. Lekarstwa mają leczyć choroby – nie tłumić ich objawy. Podczas tamtego strajku szpitale przyjmowały pacjentów z poważnymi problemami zdrowotnymi. Dopiero 20 lat później, plandemiczne lockdowny zablokowały nawet taką pomoc.

„Liczba przeprowadzanych przez nas pogrzebów drastycznie spadła” – powiedziała Hananya Shahor, z jerozolimskiego domu pogrzebowego Kehilat Yerushalayim. „W tym miesiącu odbyły się tylko 93 pogrzeby w porównaniu ze 153 pogrzebami w maju 1999, 133 w tym samym miesiącu w 1998 i 139 w maju 1997” – powiedziała. Ten dom pogrzebowy jest miarodajnym źródłem danych, bo obsługuje 55% wszystkich zgonów w obszarze metropolitalnym Jerozolimy.

Zawsze, gdy lekarze strajkują, ma miejsce bardzo ciekawe zjawisko – spada śmiertelność! W 1976 roku w Bogocie lekarze z Kolumbii rozpoczęli strajk trwający 52 dni, z dostępem do opieki tylko w nagłych wypadkach. Śmiertelność spadła o 35%. W 1976 roku w hrabstwie Los Angeles podobny strajk lekarzy spowodował spadek śmiertelności o 18%. Gdy tylko strajk się skończył, śmiertelność wróciła do normy. Spadek śmiertelności o 50% nastąpił w Izraelu w 1973 r., kiedy miał miejsce miesięczny strajk lekarzy! Źródło.

Autor artykułu Marek Wójcik

Dodaj komentarz