450. Szczepienie jest aktem miłości
450. Szczepienie jest aktem miłości

450. Szczepienie jest aktem miłości

Wiedeń 16.4.2023

Cały blog jako bezpłatny eBook w formacie pdf.

Szczepienie przeciwko COVID-19 to jest akt miłości. Takie przesłanie wysłał w sierpniu 2021 roku Jorge Mario Bergoglio – papież Franciszek.

Przyjmowanie szczepionek, które są zatwierdzone przez odpowiednie władze, jest aktem miłości. Także pomaganie większości innym przy podjęciu tego kroku jest aktem miłości. Miłości do siebie, miłości do naszych rodzin i przyjaciół oraz do wszystkich ludzi. Film po hiszpańsku z angielskimi napisami. Źródło.

Papież Franciszek był tak przekonany w skuteczność tych szczepionek, że Watykan wydał w ubiegłym roku zestaw ośmiu monet, wśród których największa srebrna o nominale 20 euro przedstawia szczepienie młodej osoby prawdopodobnie przeciwko COVID-19.

Cytat ze strony watykańskiej oferującej ten zestaw monet: Srebrna moneta o nominale 20 euro, zaprojektowana przez Chiarę Principe, poświęcona jest aktualnemu tematowi, który jest bardzo bliski sercu papieża Franciszka: leczeniu przeciw pandemii i potrzebie szczepień. Moneta przedstawia lekarza, pielęgniarkę i młodą osobę, która jest gotowa do przyjęcia szczepionki. Ojciec Święty wielokrotnie podkreślał znaczenie szczepień, przypominając, że opieka zdrowotna jest „obowiązkiem moralnym”, i ważne jest, aby „kontynuować wysiłki na rzecz uodpornienia nawet najuboższych narodów”. Źródło.

Watykan wprowadził jako pierwszy i praktycznie jedyny kraj w Europie w lutym 2021 obowiązek szczepień przeciwko COVID-19. Gwardziści szwajcarscy, którzy odmówili przyjęcia tych eksperymentalnych dawek, zostali zwolnieni ze skutkiem natychmiastowym. Źródło. W Austrii uchwalono co prawda w parlamencie obowiązkowe szczepienia, jednak po fali ogromnych, pokojowych protestów, wstrzymano realizację tego prawa, by po kilku miesiącach wycofać je całkowicie.

Opisałem zaledwie jeden z wątków, które są przyczyną wielkich podziałów w obrębie kościoła oraz wśród praktykujących katolików.

Jak to zazwyczaj bywa, także papież Franciszek potrafi zaskoczyć pozytywnie. Jego krytyka wobec duchownych, którzy w kancelarii przedstawiają wiernym cenniki za udzielanie sakramentów, czy też wprowadzenie otwartej dyskusji o nadużyciach wśród kleru i stosowanie sankcji wobec księży pedofilów. Tylko tą drogą można przeciwdziałać przyszłym przypadkom krzywdzenia dzieci przez niektórych duchownych.

Autor artykułu Marek Wójcik

Dodaj komentarz