431. Zielona panika
431. Zielona panika

431. Zielona panika

Wrocław 24.3.2023

Cały blog jako bezpłatny eBook w formacie pdf.

Nic lepiej nie działa na ludzi, by posłusznie poddawali się wszelkim zmianom, jak strach. Mieliśmy już strach przed niewidzialnym wirusem, strach przed realną, aczkolwiek sztucznie stworzoną i podtrzymywaną wojną. Od pewnego czasu jesteśmy świadkami propagowania nowego rodzaju paniki: globalne ocieplenie. Jak zwykle grozi nam zagłada – tym razem mamy upiec się na Ziemii pod wpływem Słońca. Od wielu lat w prognozach telewizyjnych pogody pojawia się groźne czerwone tło. Chociaż temperatury nie uległy zmianom od czasów, gdy tło na mapie było zielone. Raz rosną, raz maleją – jak to mają w zwyczaju.

Trzeba kuć żelazo, póki gorące. Strach sam się nie stworzy – trzeba wspomóc panikę. Dlatego właśnie kilka dni temu sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres – naturalnie w interesie dobra wszystkich mieszkańców Ziemii – uderzył w wielki dzwon trwogi ekologicznej: Klimatyczna bomba zegarowa tyka – tak się wyraził. Przedstawił światu przewodnik napisany przez IPPC (Intergovernmental Panel on Climate – Międzyrządowy Zespół ds. Klimatu), w jaki sposób możemy tę bombę rozbroić.

Pan sekretarz generalny przedstawił dwa „solidne” argumenty na poparcie tezy ogromnego zagrożenia dla naszej planety. Pierwszy argument: tempo wzrostu temperatury w ciągu ostatniego pół wieku jest najwyższe od 2000 lat, drugi: stężenie dwutlenku węgla jest najwyższe od co najmniej 2 milionów lat.

400.000 lat zamrożonej na Antarktydzie historii ziemskiego klimatu.
Historia zmian temperatury i stężenia dwutlenku węgla. Skala czasu: czas od dzisiaj – lewa strona, aż do okresu sprzed 400 tysięcy lat – prawa strona. U góry jest podana głębokość wierceń w metrach.

Nigdzie indziej klimat Ziemi nie jest udokumentowany tak szczegółowo i przez tak długi okres. Z antarktycznego rdzenia lodowego Wostok, 400 tys. lat historii klimatu z regularnymi, ogromnymi skokami temperatury. Uderzająca jest cykliczność, z jaką temperatura (kolor czerwony) i stężenie CO2 (kolor niebieski) rozwijały się w całym okresie. Źródło.

Cóż jest prostszego dla miliarderów niż zamówienie badania naukowego z narzuconymi z góry wynikami? Nie oznacza to, że wszystkie badania naukowe zostały spreparowane. Jak wszędzie tak i wśród naukowców są różni ludzie. Nie wierzę, żeby wiele osób wahało się, gdyby otrzymali propozycję otrzymania paru milionów dolarów – naturalnie bez konieczności zgłaszania fikusowi – za napisanie takiej pracy. Są pewnie i tacy, którzy przedstawiliby dowód na nieistnienie głębokiego państwa, globalnej elity.

O to ostatnie postarała się niedawno Organizacja Narodów Zjednoczonych, a tym dowodem jest naturalnie fakt, że ONZ tak właśnie twierdzi.

ONZ wydała wojnę niebezpiecznym teoriom spiskowym zapewniając, że świat nie jest manipulowany przez globakną elitę.

Autor artykułu Marek Wójcik

Dodaj komentarz