389. WOŚP – dziecko Klausa Schwaba?
389. WOŚP – dziecko Klausa Schwaba?

389. WOŚP – dziecko Klausa Schwaba?

Wiedeń 3.2.2023

Cały blog jako eBook w formacie pdf.

Przez lata wspierałem finansowo Wielką Orkiestrę Jerzego Owsiaka. Byłem przekonany, że ta organizacja rzeczywiście pomaga potrzebującym. Nawet intensywne wsparcie dla pandemii strachu ze strony WOŚP, przyjąłem ze zgrzytaniem zębów, ale nie przestałem ich wspierać.

Podczas mojej działalności w podziemiu w czasie stanu wojennego, trafił do moich rąk wykonany przez Jacka Fedorowicza portret Lecha Wałęsy:

Dwa ostatnie rozdziały powyższego linku dotyczą dziejów tego portretu – wystarczy kliknąć myszką lub palcem na portret, by tam dotrzeć. Portret przekazałem na 29 finał WOŚP na aukcje w Allegro. Nie wziął niestety udziału w tej aukcji, gdyż „zaginął w drodze do Gdańska” gdzie został ponoć wysłany, by Lech Wałęsa go podpisał. To tłumaczenie wydaje mi się wielce nieprawdopodobne.

Dzisiaj pojawił się na YouTube film dotyczący powiązań WOŚP z Międzynarodowym Forum Ekonomicznym.

Czy WOŚP jest pod nadzorem WEF ? Źródło.

Nie komentuję tego filmu, gdyż uważam, że nie jest tak obiektywny, jak być powinien.
Porównanie do faszystowskich Niemiec nie jest adekwatne do dzisiejszej sytuacji. Nikt nie stanie przed sądem, gdy odmówi wsparcia WOŚP. Jednak film ten otwiera oczy na to, jak można ufać dobrodziejom w sensie Owsiak i spółka oraz wielu innym „charytatywnym” organizacjom.

Autor artykułu Marek Wójcik

Dodaj komentarz