377. Kiedy dziecko umiera
377. Kiedy dziecko umiera

377. Kiedy dziecko umiera

Wiedeń 16.1.2023

Cały blog jako eBook w formacie pdf.

Zanim przejdę do tematu dzisiejszego artykułu, chciałbym zwrócić uwagę na jakość tłumaczenia tekstów przez program ponoć najbardziej technologicznie rozwiniętej firmy Google. Sami możecie ocenić, klikając na link poniżej i czytając tekst, który ukaże się w polskim języku. Można co prawda zrozumieć, o co chodzi, ale do perfekcji jest jeszcze daleka droga. Dlatego warto być czujnym, idąc ulicą. Niektóre samochody są kierowane autonomicznie w ramach projektu firmy Google. Dotyczy to głównie stanu Kalifornia w USA, ale przecież nie wiemy, gdzie jeszcze prowadzi się testy próbne?

Niemieckojęzyczna strona internetowa „www.ploetzlich-und-unerwartt.net” jest projektem, który obecnie jest aktywnie zarządzany tylko przez jedną osobę. Od grudnia 2021 r. w bazie danych na portalu gromadzone są doniesienia medialne o osobach, które nagle i niespodziewanie zachorowały i zmarły. Źródło.

Na tej stronie, której tytuł po polsku brzmi: nagle i nieoczekiwanie, znajdziecie historie ponad pięciuset dzieci, które od stycznia 2021 w taki właśnie sposób zmarły. Średnia wieku tych dzieci wynosi 14,3 roku. Wspomniany we wstępie link po polsku. Oryginalne źródło w języku niemieckim. Każda opisana tu historia jest także linkiem do strony internetowej w języku kraju, gdzie ten dramat się wydarzył. W przeciwieństwie do statystyki opis pojedynczych, tragicznych losów, znacznie lepiej przekazuje, co się tak naprawdę wydarzyło.

Jakim ciężkim przeżyciem musi być utrata własnego dziecka? Większość z nas na szczęście się z tym nie spotkała. Gdy dojdzie do tego poczucie winy, to życie takich rodziców zostanie zniszczone na wiele długich lat. Łatwo jest krytykować naiwność dotkniętych tragedią skutków szczepień osób. Jestem stanowczo przeciwny takiemu dobijaniu cierpiących, jedynie po to, by powiedzieć – a nie mówiłem! Cóż z tego, że mówiłeś? Ja też nie tylko mówiłem, ale także publikowałem artykuły na ten temat. Tragedia pozostanie tragedią, niezależnie od tego, kto miał rację.

Autor artykułu Marek Wójcik

Dodaj komentarz