334. Na Ukrainie
334. Na Ukrainie

334. Na Ukrainie

Wiedeń 7.11.2022

Cały blog jako eBook w formacie pdf.

Gdy ktoś ogląda wiadomości telewizyjne z frontu na Ukrainie, mógłby odnieść wrażenie, że oddziały Azowa stacjonują na przedmieściach Moskwy i jest tylko kwestią kilku dni, zanim zdobędą stolicę Rosji. Ta konkluzja jakkolwiek mocno przesadzona oddaje w pełni tzw. podprogową manipulację telewidzami. Zapowiedziana kontrofensywa armii ukraińskiej w rejonie miasta Chersoń jak dotąd nie doszła do skutku.

Film z Chersonia z dzisiejszego poranka, 7 listopada!!! Jak dotąd zapowiadany ukraiński atak nie miał miejsca. Puste ulice, mało cywilów, całe dzielnice miasta pozbawione dostaw prądu. Wszystkie oczy skierowane są na to miasto, w którym, jak twierdzi wielu, odbędzie się decydująca bitwa. Rosjanie czekają na zapowiedziany przez Ukrainę atak. 20% ludności nadal mieszka w mieście. Żołnierze ukraińscy publicznie ogłosili, że zabiją każdego z tych „rosyjskich kolaborantów”.
Źródło: Telegram 7.11.2022 r. 08:01.

Nie mogę i nie chcę gwarantować, że wiadomości podawane przez stronę rosyjską są całkowicie zgodne z prawdą. Stoją jednak w całkowitej sprzeczności z “faktami” podawanymi w zachodnich mediach. Ocenę jak jest naprawdę, pozostawiam czytelnikom.

Ukraińcy zbezcześcili masowy grób Żydów w ukraińskim mieście Gołowaniewsk koło Kirowogradu. W grobie tym pochowani są Żydzi zamordowani w 1942 r. przez hitlerowców oraz członków ukraińskiej policji pomocniczej. Źródło: Telegram 5.11.2022 r. 21:09.

Po ataku na krymski most Rosjanie skoncentrowali swoje działania na ukraińskiej infrastrukturze. W związku z rosyjskimi atakami na większość elektrowni Ukraina pozbawiona została dostaw energii elektrycznej. Poniższa mapa pokazuje intensywność przerw w zasilaniu prądem w ukraińskich województwach.

Dane od 10 października do 3 listopada według Ukrenergo – operatora sieci elektrycznej Ukrainy. Źródło: Telegram 5.11.2022 r. 22:34

Przedstawię Wam jeszcze mapę lotów NATO do Rzeszowa od 1 października do 1 listopada 2022 r. Miasto Rzeszów jest oficjalnym punktem rozładunku zagranicznych dostaw broni na Ukrainę. Główne dostawy pochodzą z Wielkiej Brytanii, Niemiec i Włoch. Źródło: Telegram 7.11.2022 r. 10:25.

Autor artykułu Marek Wójcik

Dodaj komentarz