303. Cenzura Facebooka
303. Cenzura Facebooka

303. Cenzura Facebooka

Wiedeń 29.8.2022

Cały blog jako eBook w formacie pdf.

Mark Zuckerberg – twórca i założyciel Facebooka – wystąpił w czwartek w wywiadzie Joe Rogana i mówił na temat cenzury na Facebooku. Powyższy link jest do filmu z tym wywiadem po angielsku na platformie YouTube. Można do tego filmu włączyć polskie napisy.

Kto czytał historię Facebooka i biografię Zuckerberga, ten wie, że jest to osoba niepotrafiąca łatwo nawiązywać kontakty z innymi ludźmi. Jednak ten brak, można jak widać skompensować, kiedy się dysponuje olbrzymimi zasobami finansowymi. Ale i to nie zawsze wystarcza.

Mark Zuckerberg przyznał w tym wywiadzie, że Facebook powstrzymał rozpowszechnianie historii syna prezydenta Bidena, Huntera, w okresie poprzedzającym ostatnie wybory w USA w roku 2020.

Powiedział że przyszło do jego firmy kilku smutnych panów z FBI (ten opis jest jedynie wynikiem mojej bujnej wyobraźni) i poprosili, by nie pozwalał, aby Facebook szerzył “rosyjską propagandę”, gdyż historia laptopa, syna Joe Bidena jest (według panów z FBI) nieprawdziwa. Policja federalna FBI miała już wtedy na swym stanie komputer Huntera Bidena wraz z całym ładunkiem cennych informacji mogących zaszkodzić kandydatowi demokratów w wyborach na najwyższe stanowisko w USA.

Hunter Biden będąc lub nie pod wpływem środków odurzających po prostu nie odebrał komputera od firmy, której zlecił naprawę. Zgodnie z amerykańskim prawem taki przedmiot przechodzi po roku na własność firmy, która tej naprawy dokonała. Właściciel firmy zorientował się co się tam znajduje i po zrobieniu kopii dysku przekazał swoją własność, czyli komputer poprzednio należący do Huntera Bidena, w ręce FBI.

Oprócz zdjęć – które może nadawałyby się do publikacji w branży erotycznej – pokazujących także Huntera Bidena zażywającego narkotyki, można znaleźć takie perełki jak nielegalne kontakty (wraz z dowodami korupcji) z przedstawicielami chińskiego przemysłu i chińskiej polityki, dokumenty o laboratoriach zajmujących się tworzeniem broni biologicznej na terenie Ukrainy i wiele innych sensacji.

Warto także ten wywiad zobaczyć, gdyż pan Zuckerberg tłumaczy w nim dlaczego informacje niezgodne z oficjalnie propagowanymi przez media mają ograniczony na Facebooku zasięg. Ten problem dotyczy także tego blogu. Pomimo, że publikuję regularnie moje artykuły na Facebooku, to znajomi nie widzą tych wpisów przez dłuższy czas.

Autor artykułu Marek Wójcik

Dodaj komentarz