264. Bagdad
264. Bagdad

264. Bagdad

Wiedeń 4.7.2022

Cały blog jako eBook w formacie pdf.

W maju minęło 19 lat od kiedy USA rozpoczęło bombardowanie stolicy Iraku – Bagdad.

Milion Irakijczyków zostało zabitych. Wojna wywołana na podstawie kłamstw o broni masowego rażenia, której nawet nie próbowano szukać po zdobyciu tego kraju.

Jakie były sankcje wobec oczywistego agresora? Może trybunał w Hadze coś w tym kierunku zrobił?

Były prezydent USA, który wydał rozkaz agresji wobec Iraku, George W. Bush, złożył w maju 2022 r. kwiaty w kościele (w USA) dla upamiętnienia ofiar wojny na Ukrainie i zażądał przy tym ukarania zbrodniarzy wojennych. Jego prezydentura spowodowała 10 wojen, w których zginęło 6 milionów ludzi i nikt nie zająknął się o jakichkolwiek sankcjach wobec zbrodniarzy.

Gdzie byli wtedy ci, którzy dzisiaj głośno krzyczą o zbrodniach rosyjskich na Ukrainie? Gdzie były artykuły w mediach potępiające agresję? Do dzisiaj większość z nas nawet nie wie jak wygląda flaga Iraku, nie mówiąc już o pokazywaniu jej w miejscach publicznych i mediach na znak poparcia dla ofiar. Pamięta ktoś jakieś demonstracje na ulicach dla przeciwstawienia się rzezi niewinnych ofiar tych bomb?

Źródło.

Kuriozalna wpadka Busha – artykuł opisujący przypadkową deklarację prawdy byłego prezydenta USA. Poniżej video z tym oświadczeniem:

Autor artykułu Marek Wójcik

Dodaj komentarz