263. Szturm w USA
263. Szturm w USA

263. Szturm w USA

Wiedeń 3.7.2022

Cały blog jako eBook w formacie pdf.

W ciągu ostatniego tygodnia Sąd Najwyższy USA wydał szereg wyroków, które zniszczyły z takim mozołem budowane przez partię demokratyczną zmiany w kierunku “prawdziwej” czyli skrajnie lewicowej, demokracji.

Poniższa lista powstała na podstawie filmu w języku niemieckim z LIONMediaTV:

  1. 23.6.2022 Sąd Najwyższy unieważnia nowojorskie prawo dotyczące zakazu noszenia broni w Nowym Yorku;
  2. 24.6.2022 Sąd Najwyższy uchyla trwające w USA przez 50 lat prawo federalne dotyczące aborcji;
  3. 27.6.2022 Sędzia Thomas Clarence zapowiada zmiany prawa z 1964 roku chroniącego media przed procesami o zniesławienie;
  4. 27.6.2022 Uchylenie prawa pozwalającego nielegalnym migrantom do udziału w lokalnych wyborach;
  5. 30.6.2022 Prawo EPA (amerykański urząd ds. klimatu) do regulacji związanych z emisją CO2 zostało uznane za nielegalne;
  6. 30.6.2022 Zakaz dla rządu federalnego ingerencji w prawo wyborcze działające w poszczególnych stanach.

Sześć bardzo ważnych decyzji sądu spowodowało wściekłe ataki na 9-ciu sędziów tego sądu, przez skrajnych zwolenników partii demokratycznej w USA. Na TikToku opublikowano prywatne adresy sędziów Sądu Najwyższego i w tym samym wpisie pojawiła się instrukcja jak zbudować bombę. Ale takie wpisy nie są według TikToka mową nienawiści, więc nie zostały ocenzurowane.

Decyzja Sądu Najwyższego o rozpatrzeniu sprawy w następnej kadencji, która dałaby władzom stanowym ogromną władzę wyborczą, jest największym zagrożeniem dla demokracji od 6 stycznia – napisała Hilary Clinton

CNN napisał, że konserwatywna większość Sądu Najwyższego USA jest zagrożeniem dla całego świata.

A wszystko to się dzieje w przededniu wyborów parlamentarnych w USA. Nigdy żadna partia i prezydent nie miały tak niskiego wsparcia, jak w chwili obecnej partia demokratyczna i prezydent Biden.

Zdjęcie z filmu opublikowanego w CNN: Zaskakujący powód niskiej oceny Joe Bidena.

Nic dziwnego, że administracja Bidena dąży do eskalacji wojny na Ukrainie. Widzą w tym jakąś szansę na uratowanie władzy dla radykalnego skrzydła partii demokratów.

Donald Trump w międzyczasie odnowił partię republikańską, oczyścił ich szeregi z większości tzw. RINOs (Republican In Name Only), czyli demokratów udających republikanów. W prawyborach do partii republikańskiej na poszczególne stanowiska wygrywają obecnie z reguły kandydaci mający wsparcie Trumpa – nawet ci mało znani.

Tak wyglądają prognozy: czerwoni są republikanie, niebiescy demokraci.

Sytuacja w Stanach jest napięta. Można się spodziewać podobnych zamieszek jak te sprzed dwóch lat. Było już wiele prowokacji. Jednak takie działania nie zmienią na korzyść demokratów mocno nadszarpniętej opinii utraconej przez politykę lockdownów, straszeniem zmyśloną katastrofą klimatyczną, oraz pełną porażką militarną, zarówno w Afganistanie, jak na Ukrainie.

Tak zwane połówkowe wybory – gdyż w połowie kadencji prezydenckiej – do Kongresu i Senatu odbędą się we wtorek 8-go listopada 2022.

Autor artykułu Marek Wójcik

Dodaj komentarz