World Scam
Oszustwo na skalę światową.

Oszustwo na skalę światową.

W jaki sposób przejęto w roku 2020 władzę na świecie?

Wiedeń 24.3.2021

Cały blog jako eBook w formacie pdf.

Kiedy rok temu postanowiłem zacząć pisać na mojej stronie internetowej na temat pandemii, nie zdawałem sobie sprawy, do jakich zmian dojdzie.

Jak większość z Was byłem przekonany, że mamy do czynienia z groźnym wirusem.

Pierwsze, na co zwróciłem uwagę, była propaganda strachu. Te sceny pokazywane w mediach, których tam nie powinno być. Nie to, żebym był przeciwny informowaniu ludzi w rzetelny sposób. Problem był inny – od razu wyczułem, że komuś bardzo zależy by ludzie się bali.

Było to tak nieracjonalne, że nie mogłem uwierzyć, iż politycy zamiast uspakajać i pomóc, szerzyli jedynie wizje grozy.

Dlatego postanowiłem sam się zabrać za zbieranie informacji i przeciwdziałać pandemii strachu. Wcale nie jest tak trudno dotrzeć do rzetelnych źródeł informacji. Większość z nich to oficjalne strony takich organizacji jak WHO, niemiecki RKI, amerykański CDC, czy nasz polski Sanepid. Zdecydowana większość podawanych tam informacji była zgodna ze stanem faktycznym.

Strach rozpowszechniano jedynie wyciągając z kontekstu te informacje i podawano je w sposób tendencyjny budząc w ludziach przerażenie.

Odpowiedź na zadane w tytule pytanie znajdziecie w tym blogu.

Wszystkie komentarze niezależnie od przekonań autorów będą przeze mnie dopuszczane. Zachowałem możliwość kontrolowania komentarzy, by zapobiec działaniom złośliwych troli. Jeśli ktoś będzie obrażał inne osoby, słusznie czy nie, nawoływał do gwałtu – dyskusja o tym jest jak najbardziej wskazana – musi się liczyć z tym, że taki wpis nie zostanie opublikowany. Zależy mi na kulturalnej dyskusji z poszanowaniem osób myślących inaczej. Nie będę blokował wpisów z użyciem niecenzuralnych słów, choć wolałbym by ich nie było. Jedyne kryteria do usunięcia wpisu opisałem powyżej. Jestem przeciwnikiem wszelkiej cenzury.

Jeśli wolicie czytać e-booki zamiast klikać poszczególne rozdziały, możecie kliknąć pozycję e-book w menu u góry, a otworzy się plik PDF zawierający wszystkie rozdziały bloga w kolejności chronologicznej. Ten plik jest aktualizowany po opublikowaniu nowego rozdziału.

Zapraszam do lektury i zachęcam do dyskusji.

Autor: Marek Wójcik