226. Pożegnanie doktora Zbigniewa Hałata
226. Pożegnanie doktora Zbigniewa Hałata

226. Pożegnanie doktora Zbigniewa Hałata

Wrocław 3.5.2022

Cały blog jako eBook w formacie pdf.

Wiadomość o śmierci doktora Hałata zaszokowała nas wszystkich. Ta smutna informacja o tym, dotarła do nas po pogrzebie – pięć dni po jego śmierci. W związku z tym, powstała inicjatywa uczczenia jego pamięci i dzisiaj odbyła się msza na Ostrowie Tumskim we Wrocławiu.

Kiedy dotarłem w okolice Katedry Wrocławskiej, powróciły wspomnienia sprzed 40 lat. Latem 1982 r. byłem świadkiem pacyfikacji ZOMO skierowanej przeciwko uczestnikom mszy w tej katedrze.

Zdjęcie pochodzi ze strony kierunki.info.pl.
Zdjęcie pochodzi ze strony kierunki.info.pl

Dzisiaj policja była obecna, jednak zajęła się organizacją i bezpieczeństwem przemarszu uczestników mszy. Po mszy dotarliśmy na plac Nowy Targ, gdzie odbyła się demonstracja poświęcona uczczeniu pamięci tego wyjątkowego lekarza. Jeśli ktoś z czytelników nie wie kim był dr Hałat, ale także tych pozostałych zachęcam do obejrzenia filmu, który dzisiaj opublikowałem. Według mojej oceny na placu Nowy Targ we Wrocławiu zgromadziło się 10 tysięcy osób.

Jeśli zainteresował was temat śmierci dr. Noacka oraz co on chciał nam przekazać, to w styczniu opisałem tę historie w artykule Dlaczego musiał umrzeć?

Nie wystarczy wymachiwać dyplomem – jeszcze trzeba być lekarzem. – to są słowa doktora Hałata. Ten człowiek zasłużył na naszą pamięć. Jako były wiceminister zdrowia oraz Główny Inspektor Sanitarny w latach 1991 – 1993, mógł po prostu wykorzystać swoją pozycję dla własnych korzyści. On jednak wybrał drogę prawdy i walki z krzywdą szarych ludzi.

Autor Artykułu Marek Wójcik

2 Comments

Dodaj komentarz