207. Dziwna wojna
207. Dziwna wojna

207. Dziwna wojna

Wiedeń 27.3.2022

Cały blog jako eBook w formacie pdf.

Pod koniec lutego nastąpiła zamiana wojny sanitarnej na militarną. Ta pierwsza się już zużyła. Coraz mniej ludzi boi się wirusa, a strach jest kluczową emocją, o którą tak usilnie zabiegają twórcy tego ogólnoświatowego puczu. Właśnie strach i metody jego szerzenia na świecie stanowią wspólną cechę obu tych wojen.

Władymir Władymirowicz- ruszył wojnę, wstrzymał covid. –

Stwórzmy coś w rodzaju wypracowania szkolnego na temat: Podobieństwa i różnice obu wojen.

Lista podobieństw:

 1. Początek wojny zaskoczył wszystkich niewtajemniczonych w jej planowanie;
 2. Wojenna propaganda tuż przed, jak i podczas obu wojen, została zsynchronizowana na całym świecie. W wojnie nr 2 podzielono świat na dwa obozy;
 3. Cenzura i te same metody dyskredytacji osób przedstawiających odmienne poglądy od tych oficjalnych;
 4. Blokada wszelkiej publicznej dyskusji;
 5. Ofiary wojny. Zarówno zabici jak też ranni;
 6. Stopniowanie dozy strachu. Fale intensywnych “bombardowań” informacjami, w większości fałszywymi (fake newsami), przeplatane ze spokojnymi fazami – element wojny psychologicznej;
 7. Nadużywanie współczucia oraz propagowanie fałszywej, jednostronnej solidarności;
 8. Podział społeczeństwa;
 9. Dobijanie gospodarki oraz drukowanie pieniędzy bez pokrycia;
 10. Wygłaszanie przez polityków sprzecznych, często nielogicznych oświadczeń;
 11. Uchodźcy mogą przekraczać granice bez żadnych restrykcji sanitarnych.

Różnice:

 1. Wojna biologiczno-propagandowa – wojna wojskowo-propagandowa;
 2. Wojna wirusowa na całym świecie – wojna ograniczona do dwóch państw. W zanadrzu, jest jednak straszak wojny nuklearnej;
 3. Druga wojna jest bardziej skuteczną metodą niszczenia światowej gospodarki;
 4. W drugiej wojnie tzw. “wolny świat” popiera bezwarunkowo profaszystowski rząd na Ukrainie (dowody: Prezydent Ukrainy), a także większość państw tego bloku, wprowadziła dyskryminację etniczną osób pochodzenia rosyjskiego, podobnie jak faszystowskie Niemcy wobec Żydów;
 5. Wojna kowidowa spowodowała znacznie mniejsze ograniczenia wolności słowa w Rosji, niż na zachodzie. Jak teraz wygląda – nie można jednoznacznie stwierdzić. Informacje na ten temat, rozpowszechniane przez zachodnie media, są mało wiarygodne.

Na pewno coś pominąłem w tych wyliczeniach. Jednak łatwo zauważyć ilościową przewagę podobieństw nad różnicami.

Mam na temat aktualnej wojny na Ukrainie własną, mocno kontrowersyjną teorię. Jest rzeczywiście trudna do przełknięcia. Uważam bowiem że wojnę tę wywołały te same osoby, który wymyśliły i zaplanowały plandemię. Z tym twierdzeniem sporo osób się zgadza. Jednak ja w mojej analizie posuwam się dalej. Przywódcy wszystkich trzech światowych mocarstw mieli intensywny kontakt ze Światowym Forum Ekonomicznym (WEF) Klausa Schwaba. Także Putin przyznaje, że od roku 1992 utrzymuje ścisłe kontakty z WEF. Można to sprawdzić na tym filmie – minuta 23:00. Można też włączyć polskie napisy.

Moja teoria jest taka, że zarówno Chiny, Rosja oraz USA zaplanowały i przeprowadziły tę wojnę łącznie z jej konsekwencjami. Celem jest w pierwszej linii kryzys światowy, który zapoczątkuje “nowy porządek świata”, jak to szczegółowo opisał Klaus Schwab w swojej książce “COVID 19 – Great Reset”. W polityce światowej rządzący w krajach imperialnych, nieraz poświęcali własnych obywateli, dla “wyższych celów”. Teoria ta opiera się na opisie geopolityki w książce Georga Orwella “Rok 1984”.

Alternatywną teorią, na którą więcej osób mogłoby się zgodzić, byłoby sprowokowanie Rosji do wojny. W obu przypadkach motorem działania są globalne elity. W przypadku tej drugiej teorii istnieje mała szansa na rychłe zakończenie wojny. Jeśli jednak trzy imperia działają w porozumieniu, to będą ten konflikt przeciągać tak długo, aż osiągną swoje cele.

Przedstawiłem tutaj możliwe, ale niekoniecznie zgodne z prawdą próby wyjaśnienia naszej trudnej rzeczywistości. Nie upieram się przy żadnej z nich. Moim celem jest zaprezentowanie odmiennego sposobu patrzenia na otaczający nas świat.

Autor Artykułu Marek Wójcik

2 Comments

Dodaj komentarz