65. Zakazane demonstracje
65. Zakazane demonstracje

65. Zakazane demonstracje

Wiedeń 1.2.2021

Cały blog jako eBook w formacie pdf.

Wczoraj miała się odbyć wielka demonstracja wolności w Wiedniu. Dzień wcześniej, w piątek, organizatorzy otrzymali mailem wiadomość, że demonstracja została przez ministra spraw wewnętrznych zabroniona. Dostali 90 minut na odwołanie. Odwołanie napisali.

Zameldowanych było 17 demonstracji i tylko dwie z nich uzyskały zezwolenie. Jedna przeciw dyktaturze na Białorusi, a druga za uwolnieniem pana Nawalnego, który moim zdaniem jest oszustem. Nie dlatego bym popierał wszystko, co Putin robi, ale Nawalnego teorie, że został otruty, przeczą zasadom zdrowego rozsądku.
Wszystkie demonstracje, które choć trochę sprzeciwiały się poczynaniom austriackiego narcystycznego rządu, zostały po prostu zakazane.

Mimo zakazu, zorganizowano procesje religijne dla wyznawców wszystkich religii wspierających pokój na świecie. Na Rumble link do trzech moich filmów z demonstracji powyżej – są sceny z modlitwami.

Policja zablokowała w dwóch miejscach jedną z głównych ulic Wiednia: Ring, tak aby oddzielić zebranych protestujących od tych, którzy chcieliby się dołączyć.
Według mojej oceny na ten protest przyszło więcej osób niż dwa tygodnie temu. Wtedy było 50.000, a wczoraj…

Austriacka policja aresztowała kilka osób, jednak zachowywała się tak, by nie eskalować emocji. Na moim filmie widać, jak policja zwalnia stopniowo blokadę, by w końcu, po dwóch godzinach – całkowicie ją usunąć.

Jestem przekonany, że jak w Polsce, także tutaj policjanci nie stoją murem za panem ministrem do spraw ucisku wewnętrznego. Świadczy o tym film o policjantach, którzy zdjęli hełmy i poszli razem z demonstrantami. Także na tym filmie widać (Minuta 3:20) manifestujących policjantów.

Najwyraźniej rządowa taktyka zakazów odniosła odwrotny skutek od zamierzonego.

korea

Autor artykułu: Marek Wójcik

Dodaj komentarz