657. Wywiad stulecia
657. Wywiad stulecia

657. Wywiad stulecia

Ostrzeszów 9.2.2024

Cały blog jako bezpłatny eBook w formacie pdf.

Nie uważam, żeby tytuł tego artykułu był przesadzony. Tucker Carlson był pierwszym od dwóch lat zachodnim dziennikarzem, który przeprowadził wywiad z Prezydentem Rosji. Samo przeprowadzenie wywiadu, to jedno, natomiast zasięgi Tuckera Carlsona są tak duże, że media mainstreamowe mogą jedynie atakować osobę tego odważnego dziennikarza, zakłamując przy tym treść wywiadu – czyli klasyka dzisiejszej pseudożurnalistyki made in Davos. Ten dwugodzinny wywiad pozwoli spojrzeć w inny sposób na sprawę wojny na Ukrainie, przede wszystkim tym, którzy tę wojnę finansują – zachodnim płatnikom podatków.

Rusofobom zaleciłbym więcej kreatywności. Takie pojęcia jak „kremlowski troll”, „ruskie onuce” dawno się już zdewaluowały i śmieszą tych, których nie są w stanie obrazić. Sam fakt publikowania tego wywiadu jest próbą przedstawienia sposobu widzenia tych spraw przez drugą stronę konfliktu. Czy odbiorca się z tymi treściami zgadza, czy nie jest sprawą wyłącznie odbiorcy. Cenzurowanie takich wywiadów jest objawem faszystowskich tendencji przez tych, którzy głoszą walkę z faszyzmem.

Orwellowska wina kontaktu z niewłaściwą osobą stała się dzisiaj powszechnym zarzutem wobec przeciwników politycznych. Jest to także objaw cenzury. Kiedy rozmawiam z Tobą, nie znaczy wcale, że popieram w 100% wszystkie Twoje poglądy. To nie jest możliwe. Dwoje ludzi zawsze będzie się różnić w sposobie widzenia świata. Dyskusja z ludźmi, którzy jak papugi powtarzają telewizyjne slogany, nie rozwinie nikogo. Rozwój osobisty powinien być naszym celem. Poszerzamy nasze horyzonty, dyskutując z osobami o innych poglądach, starając się zrozumieć ich sposób myślenia. To nie ma nic wspólnego z niewolniczym przejęciem cudzych poglądów.

Dlatego obejrzyjcie ten wywiad, aby nie ograniczać siebie swojej wiedzy o świecie.

Źródło. Polski lektor.

Z pewnością zaszokuje wielu z Was sposób interpretacji historii prezydenta Rosji. W wielu sprawach jest odmienny od naszego. Kto jednak potrafi przekonać obiektywnego odbiorcę, że historia, której uczyliśmy się w szkole, jest tą prawdziwą? Putin jak to polityk interpretuje historię według własnego punktu widzenia. Jako Polacy będziemy wyolbrzymiać wielokrotne napaści szesnastowiecznych Moskali, którzy plądrowali także Kraków. Jako Polacy nie będziemy mówić o podobnych „wycieczkach” polskich oddziałów zaciężnych na tereny Rosji. „Prawdziwi patrioci” tego nie robią. Także Putin. Jednak stosunki polsko-rosyjskie nie są najważniejszym przekazem tego wywiadu.

Moim zdaniem najważniejszą informacją są intencje Rosji i jej prezydenta w stosunku do krajów od Rosji niezależnych. Wbrew histerii rozpowszechnianej na Zachodzie, Rosja nie ma zamiaru atakować krajów NATO. Widzowie będą zaskoczeni, gdy zobaczą, że Putin nie wpada w szał jak pewien malarz z wąsikiem. Z pewnością potrwa jeszcze jakiś czas, zanim dotrze do tej reszty mediom wierzących osób, że we wszystkich kwestiach związanych z wojną w Europie Wschodniej byli bezczelnie okłamywani. Nic dziwnego, skoro za prowokatorami tej wojny stoją te same siły, które propagują fałszywe pandemie, oszukańcze wizje zagłady świata przez globalne ocieplenie oraz propagatorzy ostatecznego rozwiązania przez Izrael kwestii Palestyny.

Ci właśnie ludzie będą twierdzić, że Sokrates sam się przecież przyznał, że nic nie wie!

<Jeśli podoba Wam się to, co tutaj piszę, bardzo pomogłoby dalszemu rozpowszechnianiu tych artykułów, gdybyście je udostępniali Waszym znajomym na mediach społecznościowych.

Autor artykułu Marek Wójcik
Żeby pisać tutaj komentarze trzeba się zarejestrować. Chętnych proszę o krótkiego maila z informacją, kiedy mam otworzyć możliwość zarejestrowania. Ze względu na zmasowane ataki hakerskie zostałem zmuszony do zablokowania tej funkcji.
Mail: worldscam3@gmail.com

Dodaj komentarz