606. Iluzja
606. Iluzja

606. Iluzja

Ostrzeszów 23.11.2023

Cały blog jako bezpłatny eBook w formacie pdf.

Każdy z nas jej ulega. Mam nadzieję, że Czytelniczki wybaczą mi wybór formy męskiej. W tym blogu nie znajdziecie gwiazdek i innych dziwactw współczesnej gramatyki ideologicznej, zwanej gender. Jednak forma żeńska pisana przez faceta, nie brzmi wiarygodnie. Iluzja to wrażenie, że się widzi coś, czego w istocie nie macytat z PWN. Najszersze zastosowanie znalazła w telewizji podczas prezentowania wiadomości.

Jeśli wykorzystuje się takie sztuczki wywołujące iluzję dla rozrywki, to nie ma w tym nic złego. Gorzej, gdy służą jak powyżej i poniżej do oszukiwaniu ludzi na całym świecie.

Dla przekonanych o lądowaniu ludzi na Księżycu. Źródło: Telegram 23.11.2023 r. 8:25.

Wybrałem dla Was jedną z bardziej udanych iluzji stworzoną dla celów rozrywkowych:

Kliknij, by obejrzeć to w ruchu. Te kolorowe kółka nie zmieniają wcale swojego położenia.
By się upewnić, wystarczy zatrzymać w dowolnym momencie film i sprawdzić położenie, grubość i kształt kolorowych pierścieni.

Warto pamiętać, kiedy tak bezkrytycznie ufamy naszym zmysłom, że i one potrafią zrobić nam psikusa.

<Jeśli podoba Wam się to, co tutaj piszę, bardzo pomogłoby dalszemu rozpowszechnianiu tych artykułów, gdybyście je udostępniali Waszym znajomym na mediach społecznościowych.

Autor artykułu Marek Wójcik
Mail: worldscam3@gmail.com

2 Comments

  1. Artur

    Odnośnie tzw. zamachu na WTC, sądziłem, że oszustwo władzy polegało na tym, iż wieże wysadzono podłożonymi w całych budynkach ładunkami wybuchowymi, natomiast uderzenia samolotów, choć prawdziwe, były tylko zasłoną dymną.
    Jak mam rozumieć zdanie “Samoloty, których nie było”?

Dodaj komentarz