535. Płoną wybrane domy, drzewa nie
535. Płoną wybrane domy, drzewa nie

535. Płoną wybrane domy, drzewa nie

Wiedeń 21.8.2023

Cały blog jako bezpłatny eBook w formacie pdf.

Nie ulega wątpliwości, że żaden naturalny pożar nie rozprzestrzenia się tak szybko i w taki sposób, jak niektóre coraz to bardziej modne, pożary na świecie.

Czemu mogła służyć idealna elipsa nakreślona linią ognia na hawajskiej wyspie Maui? Nasuwa się w zasadzie jedna rozsądna, jakkolwiek okrutna odpowiedź: aby uniemożliwić ucieczkę ludziom otoczonym przez tę barierę ognia.

Kadr z filmu przedstawionego w artykule Lahaina – podpalone miasto?

A może znacie jakieś naturalne wytłumaczenie tego zjawiska? Na przykład: przecież naturalna orbita Ziemi dookoła słońca, to także elipsa.

Ogień na Maui w magiczny sposób ominął rezydencje tych ludzi.

Fizyka mówi: szkło topi się dopiero powyżej 1650 stopni Celsjusza. Temperatura zapłonu drewna leży w przedziale 280-340 °C. Jednak drzewa w większości ocalały, natomiast domy spłonęły, jakby były ze słomy – a nie były.

Przyjrzyjmy się bliżej temu pożarowi rozprzestrzeniającemu się ponoć z powodu huragan.

Wiał, co prawda silny wiatr, ale nie wygląda to na prawdziwą przyczynę tej tragedii. Źródło: Telegram 21.8.2023 r. 8:33.

Powstają różne teorie – choćby że to, co widzimy, jest plazmą. Może początkowo tak było, ale w takich warunkach plazma przestałaby być plazmą, ponieważ ta ogromnie wysoka temperatura jest jednak zbyt niska, by utrzymać plazmową strukturę cząsteczek elementarnych.

Ten ewenement nie dotyczy jednej wyspy na Hawajach. Podobnie dzieje się w Kanadzie w British Columbia.

Domy płoną, drzewa nie. Źródło: Telegram 20.8.2023 r. 14:07.

Nie wierzysz w cuda? Oglądaj telewizję, na pewno uwierzysz!

Spowodowana przez człowieka zmiana klimatu, to mit powtarzany jak mantra przez media.

Spowodowane przez człowieka okrutne pożary w celu testowania broni energetycznej DEW oraz zakupu tanich, atrakcyjnie położonych gruntów, to następna „teoria spiskowa”, która jak zdecydowana ich większość jest najbliższa prawdy.

I jeszcze jeden film z komórki pokazujący jak działa to „globalne ocieplenie”:

Bezpośrednia relacja z podpalenia miasta. Źródło: Telegram 16.8.2023 r. 20:00.

Spłoniesz… a my będziemy szczęśliwi!!

Jeśli podoba Wam się to, co tutaj piszę, bardzo pomogłoby dalszemu rozpowszechnianiu tych artykułów, gdybyście je udostępniali Waszym znajomym na mediach społecznościowych.

Autor artykułu Marek Wójcik

Dodaj komentarz