530. Lahaina – podpalone miasto?
530. Lahaina – podpalone miasto?

530. Lahaina – podpalone miasto?

Wiedeń 14.8.2023

Cały blog jako bezpłatny eBook w formacie pdf.

Kiedy James Cook w styczniu 1778 r. odkrył wyspy hawajskie, Lahaina była głównym miastem mieszkających tam tubylców.

W nocy w ubiegły wtorek, na hawajskiej wyspie Maui wybuchł pożar. Wczoraj prasa donosiła o 93 ofiarach śmiertelnych.

Źródło: Telegram 11.8.2023 r. 08:30.

To jest Lahaina na wyspie Maui Hawaje/USA całkowicie zdewastowane miasteczko, ale media sugerują, że przyczyną był huragan, który wywołał siedem pożarów i spowodował tak wiele szkód.

Źródło: Telegram 11.8.2023 r. 08:25.

Z informacji, które do mnie dotarły, wynika, że mieszkańcy Lahainy otrzymali wcześniej od BlackRock i Vanguard ofertę zakupu ich domów, którą większość odrzuciła. Dlatego zainteresowałem się tym, jak Vanguard pisze o tej katastrofie. Źródło.

Na temat przyczyn pożaru krążą dwie teorie: oficjalna o zmianach klimatycznych z winy człowieka – czyli ocieplenie globalne oraz „teoria spiskowa” o zastosowaniu broni energetycznej. Która z nich okaże się tą prawdziwą? Tego nie wiem, musimy poczekać, aż ujrzymy nowe fakty. Może pojawi się jakieś trzecie uzasadnienie?

Podobnie było w sprawie trzęsienia ziemi w Turcji 6.2.2023 r.:

Od 2 stycznia 2023 r. kilka krajów zachodnich zamyka swoje konsulaty w Turcji, m.in. Niemcy i Szwajcaria, w sumie 9 krajów.
3 lutego 2023 roku na Twitterze ogłoszono w rejonie przygranicznym z Syrią trzęsienie ziemi o sile ok. 7,5 w skali Richtera.
W dniu 4 lutego 2023 r. turecki minister spraw wewnętrznych mówi, że Stany Zjednoczone powinny „zabrać swą brudną rękę” z Turcji.
6 lutego 2023 r. miało miejsce niszczycielskie trzęsienie ziemi dokładnie w tym regionie Turcji. Siła 7,7 w skali Richtera.
Co za zbieg okoliczności?

To nie jabłko zatruło królewnę Śnieżkę,
zatruło ją jej ślepe zaufanie w ludzi.

Autor artykułu Marek Wójcik

Dodaj komentarz