483. Zmiany klimatyczne?
483. Zmiany klimatyczne?

483. Zmiany klimatyczne?

Wiedeń 27.5.2023

Cały blog jako bezpłatny eBook w formacie pdf.

Podczas gdy ekologiczni siewcy histerii wmawiają nam zbliżającą się katastrofę klimatyczną, duża grupa naukowców twierdzi, że zagrożenie klimatyczne to fikcja.

Światowa Deklaracja Klimatyczna została zainicjowana w 2019 r. przez emerytowanego profesora Guusa Berkhouta, założyciela Holenderskiej Fundacji Informacji Klimatycznej (CLINTEL).
Lista 1.500 sygnatariuszy jest żywym dokumentem, który jest regularnie aktualizowany o nowe wpisy. Najbardziej aktualną wersję można znaleźć na stronie www.clintel.org
Źródło.

Klimat podobnie jak pogoda zmienia się nieustannie. Katastrofy związane z klimatem były w czasach antycznych, w średniowieczu, jak i dzisiaj nierozłącznym efektem tych zmian. Powodzie, susze, trzęsienia ziemi wynikają zazwyczaj (o ile nie są efektem ukrytych działań militarnych), z występowania niesprzyjających okoliczności. Długotrwałe, ulewne deszcze w jednym regionie doprowadzają często do powodzi, długotrwały brak deszczu w jednym regionie doprowadza do suszy. To rozumie każdy z nas. Obserwowane przez ostatnie sto lat „nasilenie” występowania anomalii pogodowych, wynika głównie z faktu, że od ponad stu lat jesteśmy informowani o tych zjawiskach przez media, dla których takie wiadomości są sposobem zwrócenia naszej uwagi w natłoku informacji z całego świata.

Jest rzeczą oczywistą, że spowodowaliśmy, począwszy od 19-towieczej rewolucji technicznej bardzo poważne zanieczyszczenia naszego środowiska naturalnego. Stan powietrza, rzek, mórz i oceanów jest bez porównania gorszy. Kiedy w powieściach czytamy, jak średniowieczny wędrowiec gasił pragnienie w napotkanej rzece, możemy jedynie mu pozazdrościć. Doprowadziliśmy nasz świat przez chciwość i bezwzględne dążenie do wzbogacania się, do stanu przypominającego niekontrolowane wysypisko śmieci. Dlatego jestem jak najbardziej za tym, byśmy w miarę naszych możliwości wspomagali wysiłki zapobiegające dalszemu zanieczyszczaniu środowiska. Segregacja śmieci jest minimum, które każdy z nas powinien sobie wziąć do serca. Jednak nie przez stosowanie kar – to powinno mieć miejsce w skrajnych przypadkach. Jedynie uwrażliwienie na te problemy poprzez rzetelne informowanie, bez wzbudzania paniki, jest najbardziej skutecznym sposobem walki z zaśmiecaniem świata.

Kto usiłuje nam wmówić wbrew faktom, że jesteśmy blisko dnia, gdy będziemy zagrożeni „ogniem piekielnym” ziejącym od zagrożonego klimatu? Głównie ci, którzy wzbogacili się na produkcji towarów bez oglądania się na szkody ekologiczne. To jest podobnie jak kiedy złodziej krzyczy głośno „łapać złodzieja”!

Autor artykułu Marek Wójcik

Dodaj komentarz