472. „Rządzi prawo pięści”
472. „Rządzi prawo pięści”

472. „Rządzi prawo pięści”

Wiedeń 13.5.2023

Cały blog jako bezpłatny eBook w formacie pdf.

OKV (Ostdeutsches Kuratorium der Verbände) – Wschodnioniemiecki Zarząd Stowarzyszeń zorganizował 27 marca 2023 roku konferencję prasową w Berlinie (źródło), aby oddać członkom i sympatykom głos w obronie pokoju. Wysokiej rangi osobistości z wojska, nauki, kultury i społeczeństwa w Niemczech pokazują szeroki opór społeczny przeciwko wojennemu kursowi rządu niemieckiego. Źródło. Z wypowiedzi jednego z prelegentów na tej konferencji zaczerpnąłem tytuł tego artykułu.

Kiedy generałowie, których fach to wojna, ostrzegają przed nią, wszystkie dzwony alarmowe powinny zadzwonić. Czy słyszymy o tym w mediach? Tym programem kla.tv po raz kolejny wykonuje pracę, którą powinny wykonywać media. 19 lutego 2023 r. kla.tv poinformowała o listach otwartych dwóch wysokich rangą generałów, które 30 stycznia 2023 r. zostały przekazane attaché obrony ambasady rosyjskiej Siergiejowi Czuchrowowi w Berlinie. Listy te przekroczyły nie tylko granice ideologiczne; we Francji wysocy rangą wojskowi wyrazili swoje bezwarunkowe poparcie. Również w USA rośnie opór wśród generałów i stowarzyszeń weteranów. Za zakończeniem wojny opowiadają się np. naczelny dowódca sił zbrojnych USA gen. Mark A. Milley, płk Doug-las Macgregor czy były inspektor ONZ ds. broni Scott Ritter. Za listami otwartymi niemieckich generałów stoi inicjatywa 28 organizacji zrzeszonych we Wschodnioniemieckim Zarządzie Stowarzyszeń (OKV). Prowadzą one kampanię na rzecz dialogu zamiast dostaw broni na Ukrainę. Potępiają też tłumienie wolności słowa i wypowiedzi. Konferencja prasowa OKV odbyła się 27 marca 2023 roku, aby dać członkom i sympatykom głos na rzecz pokoju. Wysokiej rangi osobistości z wojska, nauki, kultury i społeczeństwa w Niemczech pokazują szeroki opór społeczny przeciwko wojennemu kursowi rządu niemieckiego.

Wszystkie współczesne wojny zaczynają się od kłamstwa. Masowo propagowane kłamstwa w telewizji, w radiu, w prasie i w internecie. Media urabiają opinię publiczną w perfidny sposób, tworząc fałszywy, czarno-biały obraz, który z rzeczywistością niewiele ma wspólnego. Zawsze my to ci dobrzy, natomiast „oni” są źli. W propagandzie nie ma wyjątków. Od ponad roku cały naród rosyjski, jego kultura, język i wszystko, co się w Rosji dzieje, jest przedstawiane w mediach skrajnie negatywnie. Skorumpowane i zastraszone media potępiają wyzwolenie przez Syrię i Rosję Aleppo (Syria), nie wspominają natomiast o użyciu w roku 2003 przez USA zabronionego przez międzynarodowe traktaty białego fosforu w Mosulu (Irak), gdzie zginęło 40 tysięcy cywili.

Dlaczego tak się dzieje? Dlatego, że USA posiada ciągle jeszcze najsilniejszą armię, 10 lotniskowców (Chiny i Rosja po jednym), 760 zagranicznych baz wojskowych (Chiny i Rosja razem jedynie 20), i upadającą co prawda, ale dzielnie broniącą się dominację dolara, którym kupują większe media na świecie lub ich naczelnych redaktorów.

Czwarta władza, jak nazywa się media, traci systematycznie na sile. Aby poprawić oglądalność, w środę CNN zorganizował w New Hampshire debatę telewizyjną, na którą zaprosili Donalda Trumpa. Dzięki temu CNN osiągnęła podczas tej debaty rekordową oglądalność 3,2 miliona widzów. Trump nie dał się zakrzyczeć reporterce CNN. Udało mu się poruszyć większość ważnych spraw. Zamiast, jak CNN planowała przejść do defensywy, wyjaśnił, że jest w stanie natychmiast spotkać się z Putinem, żeby zakończyć wojnę na Ukrainie. Trump ośmieszył CNN, dlatego musieli przerwać transmisję.

New Hampshire Donald Trump. Źródło.

Autor artykułu Marek Wójcik

Dodaj komentarz