413. Ukraina – ukrywane fakty
413. Ukraina – ukrywane fakty

413. Ukraina – ukrywane fakty

Wrocław 3.3.2023

Cały blog jako bezpłatny eBook w formacie pdf.

Real Canadian News przedstawił na Telegramie następujący zbiór faktów, dotyczących konfliktu na Ukrainie:

Ustalmy fakty:

‼️Fakt 1. W lutym 2014 r. zamach stanu (Jak zostać premierem?) obalił ukraiński rząd, który doszedł do władzy w wyborach potwierdzonych przez OBWE (Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy). Prezydent Wiktor Janukowycz został zmuszony do ucieczki, by ratować życie.

‼️Fakt 2. Zamach stanu został zainicjowany przez urzędników Stanów Zjednoczonych. Neokonserwatyści, tacy jak Victoria Nuland i John McCain, aktywnie wspierali protesty. Jak potwierdzono w potajemnie nagranej rozmowie telefonicznej (Jak zostać premierem?), Nuland z tygodniowym wyprzedzeniem ustaliła skład władzy po zamachu stanu. Chwaliła się, że przez dwie dekady wydali na tę kampanię 5 miliardów dolarów. Nuland zarządzała zamachem stanu, ale decydował wtedy wiceprezydent Biden. Następnie syn Joe Bidena osobiście skorzystał z zamachu stanu. Źródło w języku angielskim.

‼️Fakt 3. Rząd puczu natychmiast zareagował wrogo wobec rosyjskojęzycznych obywateli, którzy stanowią 30% populacji (https://pl.wikipedia.org/wiki/J%C4%99zyk_rosyjski_na_Ukrainie). Pierwszego dnia władzy reżim zamachu stanu podjął działania zmierzające do tego, aby język rosyjski przestał być oficjalnym językiem państwowym. Po tym nastąpiły kolejne akcje wrogości. Jak udokumentowano w filmie (https://www.youtube.com/watch?v=loKajkXoTBU) „Zbrodnie nazistów Euromajdanu”, zaatakowano konwój autobusów wracających na Krym. W Odessie zginęło ponad trzydziestu przeciwników puczu (https://www.youtube.com/watch?v=WZ6WDfAx1LM), gdy zostali zaatakowani i podpalono halę związkową.

‼️Fakt 4. Podczas II wojny światowej sympatycy nazizmu byli na zachodniej Ukrainie, kiedy Niemcy najechali Związek Radziecki. Ten element trwa do dziś w postaci Swobody i innych skrajnie prawicowych partii nacjonalistycznych. Ukraiński rząd uchwalił nawet ustawę heroizującą nazistowskich kolaborantów, jednocześnie usuwając pomniki ku czci antynazistowskich patriotów. Sytuacja została opisana trzy lata temu w artykule „Neonaziści i skrajna prawica maszerują na Ukrainie (https://www-thenation-com.translate.goog/article/politics/neo-nazis-far-right-ukraine/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=de&_x_tr_pto=wapp Źródło) ”. Autor zapytał, dlaczego Stany Zjednoczone to wspierają.

‼️Fakt 5. Secesja Krymu, Doniecka i Ługańska to bezpośredni skutek zamachu stanu z 2014 roku. Na Krymie szybko zorganizowano referendum (https://pl.wikipedia.org/wiki/Referendum_na_Krymie_w_2014_roku). Przy 83% frekwencji, 97% ludności Krymu zdecydowała za odłączeniem od Ukrainy i ponownym zjednoczeniem z Rosją. Krym był częścią Rosji od 1783 roku. Kiedy administracja Krymu została przekazana Ukrainie w 1954 roku, wszystkie były częścią Związku Radzieckiego. Zrobiono to bez konsultacji z mieszkańcami. W guberniach ługańskiej i donieckiej na granicy z Rosją większość ludności mówi po rosyjsku i nie ma wrogości wobec Rosji. Reżim zamachu stanu w Kijowie był wrogi i wprowadzał politykę, z którą stanowczo się nie zgadzali. Wiosną 2014 r. Ługańska i Doniecka Republika Ludowa ogłosiły niepodległość od reżimu kijowskiego.

‼️Fakt 6. Porozumienia mińskie (https://pl.wikipedia.org/wiki/Porozumienia_mi%C5%84skie) z 2014 i 2015 roku zostały podpisane przez Ukrainę, ukraińskich rebeliantów, Rosję i inne władze europejskie. Miały one na celu powstrzymanie rozlewu krwi we wschodniej Ukrainie i zachowanie integralności terytorialnej Ukrainy przy jednoczesnym przyznaniu pewnej autonomii Ługańsku i Donieckowi. To nie jest nienormalne; w Europie jest 17 stref autonomicznych. Porozumienia te zostały później odrzucone przez rząd w Kijowie i Waszyngton. Doprowadziło to do decyzji Rosji z 21 lutego 2022 r. o uznaniu Donieckiej Republiki Ludowej (DRL) i Ługańskiej (ŁRL). Czy secesja jest nielegalna w świetle prawa międzynarodowego? Stany Zjednoczone i NATO mają niewielką wiarygodność, jeśli chodzi o sprzeciwianie się secesji, ponieważ promowały rozpad Jugosławii, secesję Kosowa od Serbii, secesję Południowego Sudanu od Sudanu oraz kurdyjskie wysiłki secesjonistyczne w Iraku, Syrii itp. Secesja Krymu jest uzasadniona przez swoją wyjątkową historię i ogromne poparcie społeczne. Secesja Ługańska i Doniecka może być uzasadniona nielegalnym zamachem stanu w Kijowie w 2014 roku.

Interwencja USA, zarówno jawna, jak i tajna, była głównym motorem wydarzeń na Ukrainie. USA były głównym inicjatorem konfliktu.

Źródło: Telegram 18.2.2023 r. 14:28 W podanych powyżej linkach do filmów na YouTube można włączyć polskie napisy.

Dzięki niezależnym od niedoszłych „panów świata” mediom znamy większość tych faktów. Przynajmniej ci, którzy chcą wiedzieć i nie zamykają się w bańce ekranu TV. Znamy też obraz współczesnego faszyzmu.

Umberto Eco (1932 – 2016).

Umberto Eco tak opisał dzisiejsze oblicze faszyzmu:

Dzisiejszy faszyzm nie ma zewnętrznie nic wspólnego z faszyzmem z przeszłości. Bez mundurów, bez gęsiego kroku i bez salutowania. Nie, jest nowoczesny, sprytnie opakowany i sprzedawany z PR (Public Relations – relacje publiczne). Skutki są takie same: totalna kontrola i wyzysk, cenzura, koordynacja mediów, kłamstwa, stworzony przez siebie terror, obsesja na punkcie bezpieczeństwa, ucisk tych, którzy myślą inaczej, militaryzacja społeczeństwa i agresywne wojny. Źródło: Telegram 27.2.2023 r. 11:51.

Najnowszy przykład przejawu faszyzmu pochodzi z przychodni przy ulicy Iwana Ohijenki 5 we Lwowie.

Od 31 marca 2023 r. krew będzie przyjmowana tylko od czystej krwi Ukraińców. Cudzoziemcy nie mogą zostać dawcami. Źródło: Telegram 1.3.2023 r. 14:40.

Autor artykułu Marek Wójcik

Dodaj komentarz