248. Jak zostać premierem?
248. Jak zostać premierem?

248. Jak zostać premierem?

Cały blog jako eBook w formacie pdf.

Wrocław 11.6.2022

Nieładnie jest podsłuchiwać czyjeś rozmowy telefoniczne. Pewnie większość, poza pracownikami służb specjalnych, zgodzi się ze mną. Jeszcze gorzej się dzieje, kiedy podsłuchane rozmowy stają się dostępne dla wszystkich. Takie sytuacje, nawet, a szczególnie dla wspomnianych pracowników odpowiednich służb, są nie do zaakceptowania. Zwłaszcza wtedy, gdy oni sami zostaną podsłuchani.

Gdyby rozmowa dotyczyła osobistych spraw tych osób, na pewno bym się tym nie zajmował. Ale oni rozmawiali o takim drobiazgu, jak ustanowienie nowego rządu kraju, w którym właśnie przebywali. Rozmowa została opublikowana przez TRUTH Social na Telegramie.

Mój skromny wkład, polegał na dodaniu polskich napisów do oryginalnego filmu. Film trwa kilka minut, a warto go obejrzeć, by zrozumieć jak myśleli i działali wysoko postawieni urzędnicy (Podsekreetarz Stanu USA oraz Ambasador USA w Kijowie) i w jaki sposób zadecydowali o nowym szefie rządu Ukrainy którym został Arsenij Jaceniuk – w filmie nazywany Yatse. Został on premierem dokładnie 27 lutego 2014 roku, kilka tygodni, po tej rozmowie, którą także i Wy możecie podsłuchać:

Tak, to prawda, aktualny prezydent USA, a ówczesny wiceprezydent w gabinecie Baracka Obamy Joe Biden, przybył przed dokonaniem przez USA puczu na słynnym kijowskim placu Majdanie, do Kijowa, by z budynku ambasady amerykańskiej koordynować wydarzenia, które doprowadziły do zmiany ówczesnego pro moskiewskiego prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza na amerykańską marionetkę Petro Poroszenkę, który z kolei w 2019 roku, ustąpił miejsce aktualnemu “bohaterowi wszechczasów”.

Sami podsłuchiwani dziwili się, co kierowało Arseniego Jaceniuka, że dopuścił się zdrady własnego kraju? Pewnie ambicje władzy i związane z nią korzyści materialne. Znacie jakieś lepsze wytłumaczenie?

Autor artykułu Marek Wójcik

Dodaj komentarz