410. Przyjaciele
410. Przyjaciele

410. Przyjaciele

Wiedeń 26.2.2023

Cały blog jako bezpłatny eBook w formacie pdf.

Na początku grudnia ubiegłego roku opublikowałem artykuł, w którym przedstawiłem wywiad z amerykańskim analitykiem wojskowym Scottem Ritterem.

Spotkałem się na Facebooku z opinią, że opieram moje artykuły na doniesieniach ruskiej propagandy. Zacytuję Wam moją odpowiedź, która zakończyła tę dyskusję:

… w obecnej sytuacji słuchanie jedynie jednej strony, podczas gdy obie namiętnie kłamią, jest jak amputowanie jednej nogi, chociaż obie są jednakowo chore.

Mateusz Piskorski – ten sam, który był przez trzy lata (maj 2016 – maj 2019) polskim więźniem politycznym – przeprowadził wywiad z Ritterem, gdzie poruszali przede wszystkim kwestie dotyczące Polski. Możecie posłuchać dwuminutowego filmu, urywku wywiadu, który dobitnie pokazuje, na czym polega przyjaźń ze strony amerykanów.

Co ma do przekazania nam Polakom Scott Ritter? Źródło: Telegram 21.2.2023 r. 08:36.

Także dyktator Iraku Saddam Husajn był przyjacielem USA. To CIA pomogła mu w roku 1968 zdobyć władzę w Iraku. Wszystko było dobrze, dopóki Waszyngton nie zmienił zdania. Saddam Husejn napadł na Kuwejt – to może był powód zmiany polityki wobec Husajna – nie bądźmy jednak naiwni, przecież USA dało mu, na krótko przed wkroczeniem do Kuwejtu, wolną rękę…

Bieżąca polityka globalna oraz interesy gospodarcze są dla Stanów na pierwszym miejscu i żadne sentymenty nie odgrywają w tej polityce istotnej roli. Owszem, wykorzystują resztki opinii o dobrym wuju Samie, by osiągnąć swoje bezwzględne cele dominacji nad jak największym obszarem świata. Z coraz to bardziej mizernym skutkiem.

Ten wywiad pojawił się w czwartek w całości na platformie Myśl Polska i nosi tytuł: Ritter: Jesteście pionkiem na amerykańskiej szachownicy. Jeśli jesteście zainteresowani w ocenie rzeczywistej sytuacji politycznej, w której znalazła się aktualnie Polska, jak to wygląda w oczach amerykańskiego analityka wojskowego, przeczytajcie uważnie ten obszerny, ale bardzo konkretny wywiad.

Scott Ritter (ur. 1961 w Gainesville) – amerykański analityk wojskowy, były oficer wywiadu Korpusu Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych, inspektor Specjalnej Komisji ONZ w Iraku (UNSCOM) ds. rozbrojenia, publicysta, autor kilku publikacji książkowych, specjalista ds. obszaru postradzieckiego i Bliskiego Wschodu. Cytat z artykułu w Myśl Polska – link powyżej.

Nie będę tu cytował wybranych fragmentów wywiadu, tym bardziej że w przeciwieństwie do googlowskich tłumaczeń, ten artykuł napisany jest poprawnie po polsku.

Nasz polski prezydent Andrzej Duda najwyraźniej zmienił front i wypowiedział takie słowa – posłuchajcie:

W Warszawie przed wystąpieniem Joe Bidena, padły historyczne słowa Andrzeja Dudy. Źródło: Telegram 21.2.2023 r. 08:36.

Autor artykułu Marek Wójcik

Dodaj komentarz