407. Kiedy polityk dotrzymuje słowa…
407. Kiedy polityk dotrzymuje słowa…

407. Kiedy polityk dotrzymuje słowa…

Wiedeń 23.2.2023

Cały blog jako eBook w formacie pdf.

Kiedy politycy dotrzymują słowa, wtedy nie zanosi się na nic dobrego! Na konferencji prasowej z udziałem prezydenta USA Bidena i kanclerza Niemiec Scholza ponad rok temu 7.2.2022 r. padły obietnice:

Joe Biden: Jeśli Rosja najedzie, to znaczy czołgi lub wojska znowu przekraczające granicę Ukrainy, wtedy nie będzie już NordStrean2 – położymy temu kres.

Pytanie dziennikarki: Co i jak to konkretnie to zrobicie? Przecież projekt jest pod kontrolą Niemiec.

Joe Biden: Daję słowo, że damy radę.

Olaf Scholz: Dziękuję bardzo za pytanie i chcemy mieć absolutną jasność, że mamy dzięki intensywnym przygotowaniom wszystko jest gotowe do wprowadzenia niezbędnych sankcji, jeśli dojdzie do agresji wojskowej na Ukrainę.

Była to amerykańsko-niemiecka odpowiedź na ultimatum postawione w grudniu 2021 przez Putina. Sankcje nałożyli nawet dziewięć chyba razy i pomogli Rosji zdobyć nowe rynki na gaz i ropę. Tak, ściśle mówiąc, to rynki się wcale nie zmieniły, wzrosły tylko koszty energii, bo dostawy z Rosji poszły okrężną drogą na zachód.

Do rosyjsko-chińskiego zbliżenia także doszło dzięki postawie zachodu. USA zużyło wszystkie swoje siły w celu osłabienia Rosji i teraz to imperium podobnie jak dolar amerykański mają jedynie pokrycie w naiwnej wierze, że mają jakąkolwiek siłę. Chyba że uwzględnimy odpalanie rakiety wartej 300 tysięcy dolarów, aby zestrzelić gumowego balona wartości poniżej 100 USD.

Prezydent USA wprowadza nowy styl wspinania się po schodach do samolotu – tym razem w Warszawie. Źródło: Telegram 22.2.2023 r. 18:01.
Rosja dąży do wojny! Popatrzcie, jak blisko naszych baz wojskowych umieścili swój kraj!

Autor artykułu Marek Wójcik

Dodaj komentarz