343. Jak wygrać wybory?
343. Jak wygrać wybory?

343. Jak wygrać wybory?

Wrocław 20.11.2022 r.

Cały blog jako eBook w formacie pdf.

Ponoć to Stalin powiedział: Nie ważne kto głosuje – ważne, kto liczy głosy. To lapidarne określenie wyborów pochodzi co prawda z pierwszej połowy dwudziestego wieku, jednak przebieg współczesnych wyborów w wielu krajach świata został w tym zdaniu doskonale opisany.

Cytat z książki “Przypadek Adolfa H”. Autor Eric Emmanuel Schmitt. To prawda, o ile ktoś nie powie ci, że inaczej wybrałeś, a ty w to uwierzysz.
Tak wyglądały ostatnie wybory w Arizonie USA. Alternatywny link, jeśli wystąpią “przypadkowe” trudności techniczne.

Po oszukanych wyborach w Brazylii trwają nieustanne protesty milionów obywateli.

Źródło: Telegram 11.11.2022 r. 18:26. Alternatywny link, jeśli wystąpią “przypadkowe” trudności techniczne.

Renomowana niemiecka niezależna platforma Politik Spezial – Stimme der Vernunft (Polityka Specjalna – głos rozsądku), opublikował wczoraj na YouTube film na temat manipulacji wyborczych i protestów w Brazylii.

Źródło. Film w języku niemieckim, można włączyć polskie napisy.

Ponad 3 miliony Brazylijczyków wyszło na ulice w Dniu Republiki, 15 listopada, aby zaprotestować przeciwko odwołaniu wyborów. Od drugiej tury wyborów 30 października w Brazylii miliony Brazylijczyków protestują na ulicach przeciwko domniemanym oszustwom wyborczym i nowemu prezydentowi Luizowi Inácio Lula da Silva.

Również w USA pojawiły się ponownie zarzuty oszustwa w wyborach 2022 r. Prasa głównego nurtu, która albo w ogóle nie relacjonuje, albo relacjonuje tylko jednostronnie, raz po raz odgrywa tu szczególną rolę. Dotyczy to również katastrofy ostatnich wyborów w Berlinie, którą trzeba teraz powtórzyć.

Lula da Silva został skazany przez sąd w 2017 roku na 12 lat więzienia za korupcję i pranie brudnych pieniędzy i faktycznie spędził w więzieniu 580 dni.
Jedynym powodem, dla którego został zwolniony, nie było to, że został później uniewinniony, ale błędy proceduralne i możliwa stronniczość ze strony sędziego.
Proces miał zostać ponownie otwarty później, ale tak się nie stało, a także otworzyło drogę Luli da Silvie do ponownego ubiegania się o prezydenturę w tym roku.
Faktycznie druga tura wyborów w Brazylii byłaby możliwa, gdyś Lula da Silva wygrał pierwszą z wynikiem 50,9% i wielu Brazylijczyków podejrzewa oszustwo wyborcze.

Aby wygrać wybory, wystarczy ogłosić wygraną w mediach, opłacić firmę obsługującą komputerowe liczenie głosów oraz zmobilizować 2000 tzw. mułów, by wrzucali do skrzynek wyborczych przygotowane wcześniej głosy osób martwych, wymyślonych lub nieświadomych tego, że ktoś oddał za nich listownie głos. Dlatego też wiele wyborców, przy próbie oddania głosu dowiadują się, że już oddali głos. Recepta prosta, całkowicie odpowiadająca przepowiedni Stalina.

Autor artykułu Marek Wójcik


Dodaj komentarz