342. FTX – Upadek giełdy kryptowalut
342. FTX – Upadek giełdy kryptowalut

342. FTX – Upadek giełdy kryptowalut

Wrocław 19.11.2022

Cały blog jako eBook w formacie pdf.

Głośno się zrobiło wokół FTX firmy oszustów, która jest w stanie doprowadzić do ruiny rynek kryptowalutowy.

Samuel Bankman-Fried.

Największa sprawa kryminalna wszechczasów! Sam Bankman-Fried troll WEF, który pojawił się znikąd, ukradł 15 miliardów w kryptowalutach, jest teraz spłukany i uciekł na wyspy Bahama. Mali inwestorzy stracili swoje oszczędności. Tymczasem Klaus Schwab ukrywa swoje ślady do FTX i usuwa je ze strony WEF. Kto z tego skorzystał?! Ukraina otrzymała miliardy pieniędzy z podatków od senackich demokratów. Jednak Zełenski zainwestował część tych pieniędzy w giełdę kryptowalutową FTX, a Bankman-Fried z kolei „przekazał” te ukraińskie pieniądze jako drugi co do wielkości darczyńca po George’u Sorosie Demokratom w Senacie – Demokraci finansowali swoją partię pośrednio z pieniędzy podatkowych. Jak zawsze, głupcami są podatnicy i oczywiście wielu drobnych inwestorów, którzy stracili swoje inwestycje w kryptowaluty! Źródło: Telegram 18.11.2022 7:36

FTX była drugą – po Georgu Sorosie – największą firmą sponsorującą partię Demokratów w USA. Także republikańscy politycy, którzy głosowali w Kongresie za usunięciem (impeachment), wtedy jeszcze prezydenta Donalda Trumpa, otrzymywali pieniądze od FTX.

Zainteresowanych tematem zachęcam do obejrzenia filmu z Tucker Carlson.

Źródło. Film jest w języku angielskim, jednak można włączyć polskie napisy.

Jak łatwo jest zdobyć przychylność władzy, wystarczy popierać ich lewicową ideologię – Tak napisał Bankman-Fried na Twitterze.

FTX podarował demokratom miliard dolarów na prowadzenie wyborów prezydenckich w USA 2024 r. Według szefa Citadel Hadge Fund w bilansach FTX można znaleźć pozycję: “przegrana Trumpa”. Na liście wypłat FTX stoi wielu polityków amerykańskich.

Dopiero po bankructwie FTX – wielkiej firmy zarządzającej kryptowalutami – wychodzi na jaw rozmiar korupcji, nie tylko w USA.

Korupcja wśród polityków zatacza kręgi.

Autor artykułu Marek Wójcik

Dodaj komentarz