73. Emer Cooke
73. Emer Cooke

73. Emer Cooke

Wiedeń 3.4.2021

Cały blog jako eBook w formacie pdf.

Pani Emer Cooke urodziła się w roku 1961 w Irlandii. Wykształcenie wyższe kierunek Farmacja i Administracja biznesowa.

Od 16 listopada 2020 jest dyrektorem EMA – Europejskiej Agencji Leków w Amsterdamie. Wszystko byłoby w porządku, w końcu przecież fachowcy powinni zajmować takie ważne stanowiska.

Jest jednak jedno ale.

Pani Cooke w 1991 roku objęła stanowisko kierownika ds. Naukowych i regulacyjnych w EFPIA, europejskim stowarzyszeniu przemysłu farmaceutycznego z siedzibą w Brukseli. Według niemieckojęzycznej strony na Wikipedia.org głównym celem EFPIA jest poprawa konkurencyjności firm farmaceutycznych prowadzących badania naukowe w Europie w środowisku regulacyjnym i politycznym. Czyli zajmowała się pracą lobbingową dla 33 największych koncernów farmaceutycznych – członków EFPIA.

Jeśli weźmie się pod uwagę, że 86% budżetu EMA stanowią opłaty koncernów farmaceutycznych (źródło po angielsku) , to kogo mogą dziwić pochopne decyzje dopuszczenia niebezpiecznych środków – bezpodstawnie nazywanych szczepionkami – mających zwalczać plandemię. Ta sama organizacja stawia bariery nie do pokonania dla alternatywnych sposobów obniżenia występowania pozytywnych wyników testu PCR.

Mamy do czynienia z mafijnymi strukturami, używającymi korupcji jako najważniejszego instrumentu do osiągnięcia swoich celów – maksymalizacji zysków. Gdyby ten cel był osiągany i jednocześnie pomagał poprawić zdrowie mieszkańcom Europy, sam bym pochwalał takie działanie. Niestety tutaj zdrowie jest jedynie ideologicznym kamuflażem, przykrywką.

Leczenie ludzi jest ostatnią rzeczą, która mogłaby być popierana przez tę mafię. To powinno być dla wszystkich logiczne. Kto na ich miejscu pozwalałby na leczenie chorób i pomniejszanie rynku klienteli farmaceutycznych środków nazywanych eufemistycznie lekarstwami? Te koncerny są prawnie zobowiązane do osiągania jak najlepszych wyników gospodarczych i czynią to z gorliwością godną pochwały.

Szkoda tylko, że zamiast leczyć, sztucznie tworzą nowe choroby.

Autor artykułu: Marek Wójcik

2 Comments

 1. Ewa Rzeczkowska

  Czy można dowiedzieć się jak w Afryce a w szczególności w Camerunie poradzono sobie z epidemią? Z tego co wiem to w całej Afryce na Covid zmarło ok. 100.000 osób, czyli tyle co w samych Włoszech. Do leczenia używają leki ziołowe o nazwie Elixir Covid e Adsak Covid, które rozdawane są nieodpłatnie wśród ludności.

  1. Marek Wojcik

   Oczywiście, że można. Trzeba jedynie poszukać wiarygodnych źródeł.

   Mam jedynie informacje z Tanzanii, gdyż niedawno zmarł prezydent John Magufuli.
   Pisałem o nim w rozdziale 22. Jak kraje w Afryce widzą pandemię strachu?
   https://www.world-scam.com/pl/archive/399
   Polska prasa podawała, że zmarł na wirusa. Oficjalnie wiadomo, że przyczyną śmierci była choroba serca. Czytałem również artykuły, że został otruty – dowodów na to nie ma.

Dodaj komentarz