71. Statystyki szczepień
71. Statystyki szczepień

71. Statystyki szczepień

Wiedeń 31.3.2021

Cały blog jako eBook w formacie pdf.

26 marca europejska Agencja Leków (EMA) opublikowała statystyki związane ze skutkami ubocznymi szczepionek na COVID 19 w Europie. Według tych danych w całej Europie wystąpiło 105.068 przypadków poważnych objawów, w tym 3.350 zgonów.

Ta statystyka obejmuje wyłącznie te oficjalnie zebrane informacje o skutkach ubocznych szczepień

Statystycznie jest to niewielki procent, gdyż w Europie zaszczepiono już około 100 milionów mieszkańców. W tym rankingu prowadzi Wielka Brytania, gdzie poddano szczepieniu ponad 30 milionów osób. Tak więc przypadki uboczne stanowią “jedynie” 0,1%. Przypadki śmierci odpowiednio mniej.

I cóż z tego? Czy osoby, które straciły wzrok, zostały sparaliżowane poczują się z tego powodu lepiej? A może krewni zmarłych pokrzepią się myślą o tym, że umarł tylko niewielki procent poddanych szczepieniu ludzi?

Jesteśmy wprowadzani w błąd przez polityków i dziennikarzy, którzy wypowiadają się jedynie pozytywnie o tych szczepieniach, choć wcale tak naprawdę szczepieniami nie są.

Nie poruszałbym tego tematu, gdyby podawano rzetelne informacje w środkach masowego przekazu o wadach i zaletach tych szczepień. Niestety dzisiejsza praca dziennikarza mediów oficjalnych bardzo przypomina tę z czasów PRL. Także wtedy publikować mógł tylko ten, kto pisał zgodnie z linią rządu, a dokładniej z wytycznymi działu propagandy PZPR.

Jedynie dobrze poinformowany człowiek jest w stanie podjąć prawidłową decyzję. Tylko rzeczowe argumenty oparte na prawdziwych, naukowych badaniach mogą tu coś zmienić.

Autor artykułu: Marek Wójcik

Dodaj komentarz