330. Nowy właściciel Twittera
330. Nowy właściciel Twittera

330. Nowy właściciel Twittera

Wiedeń 27.10.2022

Cały blog jako eBook w formacie pdf.

WallStreetJournal, mainstreamowe medium napisało wczoraj, że Elon Musk kupił największą platformę socjalnych mediów Twittera. Wydał na to 44 miliardy dolarów amerykańskich. Aby dokonać tej transakcji musiał wziąć pożyczkę w banku na kwotę 13 miliardów USD. W ciągu następnych trzech dni, kiedy zostanie dokonany transfer tych pieniędzy z banku, Elon Musk stanie się oficjalnie właścicielem tej platformy społecznościowej.

Elon Musk odwiedził biuro Twittera w San Francisco zaledwie kilka dni przed terminem przejęcia firmy. Zdjęcie: Elon Musk

“Trzeba wnieść ten zlew”, to jest dosłowne tłumaczenie słów, “let that sink in”. Elon Musk wczoraj przyniósł zlew do biur centrali “Twitter Corporation” w San Francisco. Słowo “sink” ma podwójne znaczenie w języku angielskim, dlatego lepsze tłumaczenie jego słów “let that sink in” to’ “niech to w was wsiąknie“.

Elon zapowiedział, że 75% kadr pracujących dla twittera zamierza się pozbyć, kadry te to głównie lewicowi działacze z antify i pochodnych komunistycznych organizacji w USA… to wszystko ma się zakończyć natychmiast. Źródło: Artur Kalbarczyk MeWe.

Elon Musk powiedział kilka miesięcy temu, że po raz pierwszy nie poprze partii demokratycznej w wyborach, które odbędą się 8.11.22 r. Zamierza także skończyć z cenzurą na Twitterze. Kulminacyjnym punktem tej cenzury było zamknięcie na tej platformie dwa lata temu, konta urzędującego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Miejmy nadzieję, że nie zastąpi jej jakaś inna, że powróci prawdziwa wolność słowa.

Jest to jeszcze jeden poważny cios dla polityki Partii Demokratycznej i Joe Bidena. Teraz dyskusje nie mogą polegać na wyciszaniu przeciwników politycznych przez odbieranie im możliwości wypowiedzenia się w przestrzeni publicznej. Miejmy nadzieję, że wzrośnie rola rozsądnych argumentów, a tych partia Bidena ma naprawdę niewiele.

Autor artykułu Marek Wójcik

Dodaj komentarz