311. Protest holenderskich rolników
311. Protest holenderskich rolników

311. Protest holenderskich rolników

Wiedeń 9.9.2022

Cały blog jako eBook w formacie pdf.

Trwające od miesięcy potężne protesty rolników w Holandii stają się coraz bardziej dramatyczne. Tajna „policja” dokonuje aresztowań, co jest zdecydowanie bardziej powszechne w dyktaturach autorytarnych niż w zachodnich „liberalnych demokracjach”. Na amerykańskiej niezależnej platformie BeckerNews został opublikowany artykuł na temat aresztowań przeprowadzanych w biały dzień przez zamaskowane, cywilne osoby.

W mediach społecznościowych pojawiły się publiczne nagrania z Amsterdamu, które przedstawiają tajnych funkcjonariuszy policji brutalnie aresztujących cywila. Ta tajna operacja ujawnia niepokojącą eskalację działań państwa przeciwko protestującym holenderskim rolnikom.

Dodatkowy materiał filmowy potwierdza, że umundurowana policja interweniowała, aby pomóc w tajnej operacji.

Na ulicach Amsterdamu pojawili się tajni agitatorzy policyjni nazywani przez protestujących “Romeo”, których często łatwo poznać po tym, że noszą na ulicy kowidowe maski.

Na początku sierpnia akcje holenderskiej policji wobec protestujących były najbardziej brutalne.

Holenderscy rolnicy utworzyli »konwoje wolności«, aby zaprotestować przeciwko surowym przepisom ekologicznym ich rządu – zauważył w wątku na Twitterze gospodarz podcastów, Jules. Konwoje ciągników są ukłonem w stronę kanadyjskich konwojów wolności.

Demonstracje są tak powszechne, że Mick Jagger z Rolling Stones podczas koncertu w Amsterdamie pozdrowił rolników po holendersku – cytat z FoxNews.

Sami rolnicy często byli serdeczni i gościnni, nawet dla policjantów. Protesty „konwoju wolności” są formą pokojowego oporu przeciwko temu, co rolnicy postrzegają jako niesprawiedliwość.

Oprócz doniesień o agresywnej reakcji holenderskiej policji wobec rolników i ich zwolenników protestujących przeciwko przepisom klimatycznym, pojawiły się filmy, na których policja atakuje dziennikarzy podczas protestów.

Sieta van Keimpema, sekretarz Farmers Defence Force (FDF – Siły Obronne Rolników), podczas wywiadu w lipcu na temat taktyki FDF, mówiła o podpalaniu bel siana, blokowaniu dróg traktorami ciągnikami i ciężkimi maszynami, blokowaniu ramp kopcami ziemi i rozrzucaniu obornika na dach domu ministra rolnictwa.

Strategia rządu Holandii wpisuje się doskonale w taktykę Klausa Schwaba, polegającą na obniżeniu podaży żywności na świecie, by przyspieszyć jego wymarzony Great Reset, opisany w książce Klausa Schwaba “COVID-19: Great Reset”:

W ten czy inny sposób ryzyko większej niestabilności, a nawet chaosu będzie miało również konsekwencje dla bardziej zamożnych krajów. Jednym z najbardziej oczywistych efektów domina ekonomicznej nędzy, niezadowolenia i głodu w najsłabszych i najbiedniejszych państwach, dotykających bogatsze części świata, będzie nowa fala masowej migracji w ich kierunku, jak ta, która miała miejsce w Europie w 2016 roku.

Autor artykułu Marek Wójcik

Dodaj komentarz