622. Mit bomby atomowej
622. Mit bomby atomowej

622. Mit bomby atomowej

Wiedeń 22.12.2023

Cały blog jako bezpłatny eBook w formacie pdf.

Muszę przyznać, że sam byłem zaszokowany, kiedy kilka tygodni temu usłyszałem twierdzenie, że Hiroszima i Nagasaki zostały zrównane z ziemią nie przez bombę atomową, ale poprzez dywanowe naloty takie same jak na Drezno i Hamburg. Zanim odrzucicie tę nową „teorię spiskową” – po prostu posłuchajcie, co o tym mówi znany niemiecki dziennikarz śledczy Gerhard Wisniewski. To w jego najnowszej książce „verheimlicht, vertuscht, vergesen – Was 2023 nicht in der Zeitung steht” („ukryte, zatajone, zapomniane – czego w 2023 roku nie było w gazecie”) wydanej w języku niemieckim, znalazłem informacje związane z tymi wątpliwościami.

Setki pytań kłębią się podczas gdy upada następny mit, w który wierzyliśmy praktycznie zawsze. Dla dociekliwych polecam stronę szwedzkiego inżyniera Andersa Björkmana, który w swoich dywagacjach posuwa się znacznie dalej i pisze, że wybuch atomowy nie jest możliwy. Twierdzi, że po przekroczeniu masy krytycznej następuje mikroeksplozja, która rozprasza tę masę i ta staje się niekrytyczna.

Moje odkrycia bomby atomowej – wielka manipulacja 1945-2023. Źródło. Na tych 9 stronach (na język polski przetłumaczyłem tylko pierwszą) można znaleźć dużo informacji na ten temat. Także sprawa wybuchu w Czernobylu jest tu poruszona.

W książce autor wspomina o znalezionych w Nagasaki śladach cezu i że pochodzą prawdopodobnie z odpadów nuklearnych lub z reaktora. Pierwszy reaktor atomowy na świecie został uruchomiony w Chicago na stadionie w roku 1942. Odpady nuklearne pojawiły się na większą skalę dopiero kilka lat po uruchomieniu pierwszej elektrowni atomowej w ZSRR w roku 1954. Jednak w celu zanieczyszczenia zrzucanych bomb substancjami promieniotwórczymi całkowicie wystarczyłby odpady z reaktora w Chicago, które można by dodać w niewielkiej ilości do klasycznych bomb.

W 2016 roku New York Times wydał artykuł: Grzyb nuklearny, którego nie było. Źródło.

<Jeśli podoba Wam się to, co tutaj piszę, bardzo pomogłoby dalszemu rozpowszechnianiu tych artykułów, gdybyście je udostępniali Waszym znajomym na mediach społecznościowych.

Autor artykułu Marek Wójcik
Mail: worldscam3@gmail.com

Dodaj komentarz