210. Zbrodnie wojenne
210. Zbrodnie wojenne

210. Zbrodnie wojenne

Wiedeń 4.4.2022

Cały blog jako eBook w formacie pdf.

Przedstawię Wam dzisiaj informacje – nie wiem czy wszystkie są prawdziwe – wiem jednak, że na próżno czekalibyście na ich publikacje w zachodnich mediach. Z wyjątkiem tego pierwszego filmu, który wprowadza w ten temat i jest typowym przykładem propagandy zachodniej.

Rosyjska armia wycofuje się z zachodniego frontu spod Kijowa. Rosja podaje, że chcą wspomóc siły na wschodzie w Donbasie.

Tak przedstawia Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) sytuację w miejscowości Bucza – 10 km na północny-zachód od Kijowa. Ofiary są w tej relacji prawdziwe – natomiast sprawcy?

Wbrew twierdzeniom przedstawionym na tym filmie, Rosja poprosiła w poniedziałek o zebranie Rady Bezpieczeństwa ONZ z powodu ukraińskiej prowokacji w podkijowskim mieście Bucza, którą rosyjskie Ministerstwo Obrony określiło już jako zainscenizowane. Poinformował o tym zastępca ambasadora Rosji przy ONZ Dmitrij Polyansky. „W związku z rażącą prowokacją ukraińskich radykałów w Buczy, Rosja zażądała zwołania sesji Rady Bezpieczeństwa ONZ na popołudnie 4 kwietnia” – napisał Polyansky na swoim kanale Telegram. Według niego Moskwa skaże „ukraińskich prowokatorów, którzy posunęli się za daleko i ich zachodnich patronów”.

Czyli Rosjanie pozostawili ponad 300 zmarłych na ulicach tej miejscowości. Szef ukraińskiej obrony terytorialnej Siergiej “Botsman” Korotkyh opublikował dzień wcześniej nagranie wideo, które jest dowodem na to, że informacja o rzekomej winie rosyjskich żołnierzy w masakrze w ukraińskim mieście Bucza jest fałszywa.

Na filmie zatytułowanym „Praca BOATSMANN BOYS w Buczy” można usłyszeć następujący dialog między członkami obrony terytorialnej: – Są faceci bez niebieskich opasek (cywilni – przyp. red.). Czy mogę ich zastrzelić? – Spróbuj! Na nagraniu widać, że żołnierze WOT weszli wczoraj do miasta i otrzymali pozwolenie na strzelanie do każdego, kto nie ma na sobie niebieskiej opaski.

Rosyjski dziennikarz i reporter wojenny Alexander Koz opublikował zdjęcia na swoim kanale Telegram, które według niego są kolejnym dowodem na to, że rosyjscy żołnierze nie mieli nic wspólnego z zabijaniem cywilów w ukraińskim mieście Bucza:

„Tutaj jest więcej dowodów. Zwłoki w Buczy z białymi opaskami – rosyjski znak rozpoznawczy. Ukraińskie siły zbrojne strzelały do ​​ludzi niezależnie od tego, czy mieli broń, czy nie. Najważniejsze, że noszą białe opaski, co oznacza, że ​​oni są wrogiem.

W niedzielę odbył się w Berlinie protest samochodowy przeciwko wojnie na Ukrainie.

Tak wczoraj wyglądały ulice Berlina. Kierowcy zorganizowali rajd ponad 5000 samochodów na rzecz Federacji Rosyjskiej. Na samochodach powiewają flagi Rosji, ZSRR i Sił Powietrznych.
Polska telewizja pokazała rodzinę na Ukrainie w 39-tym dniu (czyli dzisiaj) ukraińskiego oporu. Zwróćcie uwagę na symbol wiszący na ścianie po lewej strony obok napisu “na żywo”…

Jeszcze jeden Film z cyklu jak pokazać ofiary wojny?

„Trupy” wskrzeszone w Buczy:
Na nagraniu widać, jak „zwłoki” po prawej poruszają ręką, a potem w lusterku wstecznym widać, jak jeden z „zabitych” nagle „zmartwychwstaje” i siada.

Autor artykułu Marek Wójcik

4 Comments

    1. Biały kolor na wojnie oznacza poddanie się- np. biała flaga.
      W tym przypadku wojska rosyjskie nakazały cywilom zakładać białe opaski, siły ukraińskie natomiast niebieskie. Dlatego żołnierz na filmie pyta dowódcy, czy może zastrzelić cywilów bez niebieskiej opaski. Dowódca odpowiedział “Spróbuj”.
      Ten dialog po ukraińsku i zrozumiały dla polaków rozumiejących choć w części rosyjski, można odsłuchać na drugim filmie powyżej.

Dodaj komentarz