205. Rosyjska dezinformacja
205. Rosyjska dezinformacja

205. Rosyjska dezinformacja

Wrocław 19.3.2022

Cały blog jako eBook w formacie pdf.

Byłbym mocno zdziwiony, gdyby manipulacji nie było. Dezinformacja jest stałym elementem każdej wojny.

Z interesującą sytuacją mamy aktualnie do czynienia, gdzie rząd USA usiłuje winą za własną dezinformację obarczyć stronę rosyjską. Zobaczcie zresztą sami, jakie nowiny pojawiły się na amerykańskim kanale FoxNews na Youtube. Film jest w języku angielskim. Istnieje możliwość włączenia polskich napisów. Pojawi się tam co prawda zamiast Pentagon – “pięciokąt”, nie utrudni to jednak zrozumienia treści filmu.

Co takiego dowiadujemy się z tego filmu? Otóż dementowane z oburzeniem przez większość polityków i mediów, nie tylko w USA, informacje o finansowanych przez rząd Stanów Zjednoczonych laboratoriach broni biologicznej na Ukrainie okazały się prawdą. Przed kongresem USA była przesłuchana Viktoria Nulland – osoba dobrze poinformowana, gdyż sama brała udział w organizowaniu tych laboratoriów na Ukrainie. Nie tylko potwierdziła obecność takich laboratoriów, ale wyraziła obawę, że teraz te laboratoria mogą wpaść w niepowołane ręce – czytaj armię rosyjską. Czyżby do odpowiedzialnych panów z CIA, nie dotarła informacja publikowana w USA w lutym o zbliżającej się inwazji rosyjskiej na Ukrainę? To chyba te same osoby, które postanowiły przekazać broń Talibom w Afganistanie.

Istnienie tych dotychczas “nieistniejących” wg. rządu USA laboratoriów, tłumaczy się koniecznością przygotowania do obrony przed zamachem terrorystycznym z użyciem broni biologicznej. Tak więc tworzy się niebezpieczne dla życia nowe wirusy, tylko po to by je zbadać i być przygotowanym na wypadek, gdyby terroryści coś takiego sami wyprodukowali i zastosowali. Kto w to uwierzy?

Jeśli ktoś nadal sądzi, że to mocarstwo światowe ma na myśli jedynie dobro i nie wierzy w takie mroczne działania USA, to zapraszam do przeczytania artykułu o usuniętych stronach internetowych pokazujących, że Obama doprowadził do zbudowania ukraińskiego laboratorium biologicznego zajmującego się „szczególnie niebezpiecznymi patogenami”. Przypominam, że Barack Obama otrzymał pokojową nagrodę Nobla.

Na stronach ambasady USA na Ukrainie znalazłem dokument i przetłumaczyłem go na język polski: System kontroli zasobów patogennych.

 –

Autor artykułu Marek Wójcik

One comment

Dodaj komentarz