57. Zaczyna się, szczepionki już są
57. Zaczyna się, szczepionki już są

57. Zaczyna się, szczepionki już są

Wiedeń 17.12.2020

Cały blog jako eBook w formacie pdf.

Przed chwilą austriackie media – artykuł ORF w języku niemieckim – podały, że od 27 grudnia rozpoczyna się dla Unii Europejskiej nowa era “dobrowolnych” szczepień.

Niektórzy czekali na ten moment z nadzieją, inni z obawą.
Czy takie sceny staną się naszą rzeczywistością?
By Was za bardzo nie wystraszyć, przedstawię bardziej łagodną wersję dobrowolnych szczepień.

Nie zamierzam nikogo przekonywać za, czy przeciw szczepieniom. Taką decyzję każdy powinien podjąć sam.
Jak większość osób, z którymi na ten temat rozmawiałem, jestem za prawdziwą wolnością w podejmowaniu takiej decyzji.

Nie będę pisał o nowym rodzaju szczepionki, który nie mógł być w tak krótkim czasie rzetelnie zbadany na skuteczność i nieodwracalne przemiany genotypu.
Jeśli kogoś to interesuje, polecam odpowiednie źródła.

Jeden argument chciałbym jednak tutaj rozważyć. Osoby zaszczepione, obojętnie na jaką chorobę, skłaniają się do tego by namówić, a nawet zmusić do szczepienia, tych którzy tego nie chcą.
Abstrahując od argumentów dotyczących skuteczności szczepionki, czy jej niepożądanych skutków, nasuwa się pytanie: Skoro ci ludzie zaszczepili siebie, są przecież bezpieczni przed tą chorobą. Dlaczego więc pragną by ci “niewierni” też to zrobili?
Z pewnością nie ze względu na własne bezpieczeństwo – oni są już bezpieczni. Może właśnie dlatego by wesprzeć własną, niepewną psychikę argumentem, że “przecież wszyscy się szczepią”?
Jest to jak najbardziej problem psychologiczny, nie medyczny.

Dzisiaj, 18.12.2020 dotarłem do filmu, na którym pielęgniarka z Tennessee USA, kilka minut po przyjęciu szczeiopnki, traci przytomność – film w języku angielskim.
Nie wiadomo czy przyczyną była szczepionka, czy zatrucie dwutlenkiem węgla – maska. Może obie te przyczyny. W każdym razie media twierdzą, że osoby zaszczepione nie będą zwolnione z obowiązku noszenia maski.

Ulotka szczepionki firmy Pfizer:

reach

Autor artykułu: Marek Wójcik

Dodaj komentarz