163. Poprawność polityczna
163. Poprawność polityczna

163. Poprawność polityczna

Wiedeń 15.12.2021

Cały blog jako eBook w formacie pdf.

Nie spotkałem się jeszcze z bardziej przeciwstawnymi dwoma słowami na siłę wtłoczonymi w jedno hasło: poprawność polityczna!

Historia i nasze doświadczenie uczy nas, że jeśli coś jest poprawne, to na pewno nie polityka, a jeśli już polityka, to z pewnością nie da się jej pogodzić z poprawnością.

Poprawność polityczna – Tak właśnie dzisiaj każe myśleć

Słowa wyrażają nasze myśli, a nasze myśli opisują i tworzą świat każdego z nas. Jeśli zaczniemy używać  powszechnie innych słów, nasz świat się odpowiednio zmieni. Bo to my tworzymy świat. Tworzymy myślami to, co potem uważamy za rzeczywistość. Dla każdego z nas jest ona inna. Tak, jak już napisałem w tym blogu, że na Ziemi jest tyle różnych światów ile jest ludzi.

Dlatego właśnie tak walczy się o nowe reguły gramatyczno-słowotwórcze. Jeśli zastąpimy piękne słowo “matka” określeniem “rodzic numer 1”, to zgadzamy się na ograniczanie więzów emocjonalnych pomiędzy nami i najbliższą nam przecież istotą. Tak stopniowo zabija się więzi rodzinne.

Każdy ssak, zwierzę i każdy człowiek, ma zawsze dwie pary genów. Kobiety YY, a mężczyźni XY. Gdy powstaje nowe życie, to matka przekazuje jeden z dwóch genów Y, a ojciec albo Y, albo X. Dlatego płeć dziecka zależy tylko i wyłącznie od tego, który z dwóch typów plemników z genem X, czy z genem Y zwycięży w wyścigu o nowe życie. Zawsze były, są i będą na świecie ludzie przynależni do jednej z dwóch płci: kobiety i mężczyźni. Żadna z tych płci nie jest gorsza, czy lepsza – obie mają ważną do spełnienia rolę.

Każda żyjąca istota należąca do gatunku ssaki, niezależnie od tego, czy poddała się operacji zmiany płci, czy nie, ma w każdej swojej komórce jeden z tych dwóch zestawów genów po rodzicach. Tego żadna chora filozofia nie zmieni – może jedynie próbować zakrzyczeć rzeczywistość i tak się właśnie dzieje.

Nie dajmy się omamić mniemanologii stosowanej o wyższości 17 rodzajów płci nad dwiema.

Stosowanie gender powinno być zabronione! Takie hasło pojawia się gdzieniegdzie. Nie zgadzam się z tym – to jest cenzura. Ja poddałbym raczej inne hasło pod rozwagę: Stosowanie gender powinno być wyśmiewane!

Autor artykułu Marek Wójcik

Dodaj komentarz